Kolorowe kable: must have w aranżacji światłem!

2014-02-18 17:04 Agnieszka Zawadzka

Aranżacja kolorem zawsze daje spektakularne efekty. Kolorowe kable w dodatku upiększają te domowe strefy, które do niedawna skazane były na popularne rozwiązania kolorystyczne producentów oświetlenia i AGD. Spojrzenie na żelazko, suszarkę, czy oświetlenie strychowe wkracza w nowy wymiar aranżacji - kolorowe kable zmieniają wszystko!

Projektowanie oświetlenia stołu, wyspy kuchennej czy domowego bufetu nie jest wcale zadaniem łatwym. Podchodząc wybrednie do populistycznych rozwiązań oferowanych przez wnętrzarskie koncerny, możemy pokusić się o ujmująco proste w swym koncepcie, rodzime inspiracje kablem i żarówką. Jak wykorzystać potencjał kolorowych kabli?

Kolorowe kable: jedna żarówka, wiele kolorów kabla

Rozwiązaniem do aranżacji światłem przestrzeni nad dowolnym blatem (do pracy, wyspy kuchennej, stołu) może być zawsze kompozycja jednakowych żarówek (3-5 sztuk) zawieszonych na różnych, kolorowych kablach (pod względem kolorystycznym, na różnych wysokościach, na kablach prostych lub z supełkiem, itd.). Dodatkowo kompozycję można zróżnicować wdrażając różne odcienie światła (ledowe, białe, ciepłe), lub różne kształty żarówek (okrągłe, wzdłużne, klasyczne).

Kolorowe kable: różne żarówki, jeden kabel

Bardziej klasycznym rozwiązaniem będzie np. zastosowanie jednolitego kabla (np. czerwieni) i różnych kształtów żarówek o ciepłej barwie światła. Żarówki żarnikowe znakomicie wpisują się w tą stylistykę. Zadbać też należy o stonowane oprawki i osłonki sufitowe ( np. jednolicie czarne lub staroświecko ceramiczne), aby całość była spójna.

Kolorowe kable: szerokie zastosowanie

Jak udowodnili nam już producenci choćby lodówek, sprzęty AGD także nie muszą być nudne. Dlaczego by nie zmienić zużytego kabla w naszym żelazku na nowy, intensywnie różowy (i to w wybranej długości – koniec z manipulowaniem deską do prasowania wokół jedynego w kącie gniazdka!). A może suszarka lub kinkiet wyglądałyby atrakcyjniej w oprawie z kolorowym kablem? Pobudźmy wyobraźnię. Pokolorujmy nasze wnętrze!

Zobacz nasze propozycje na ozdobienie wnętrza światłem!