Kolorowe kable: must have w aranżacji światłem!

2014-02-18 17:04

Aranżacja kolorem zawsze daje spektakularne efekty. Kolorowe kable w dodatku upiększają te domowe strefy, które do niedawna skazane były na popularne rozwiązania kolorystyczne producentów oświetlenia i AGD. Spojrzenie na żelazko, suszarkę, czy oświetlenie strychowe wkracza w nowy wymiar aranżacji - kolorowe kable zmieniają wszystko!

Spis treści

  1. Kolorowe kable: jedna żarówka, wiele kolorów kabla
  2. Kolorowe kable: różne żarówki, jeden kabel
  3. Kolorowe kable: szerokie zastosowanie

Projektowanie oświetlenia stołu, wyspy kuchennej czy domowego bufetu nie jest wcale zadaniem łatwym. Podchodząc wybrednie do populistycznych rozwiązań oferowanych przez wnętrzarskie koncerny, możemy pokusić się o ujmująco proste w swym koncepcie, rodzime inspiracje kablem i żarówką. Jak wykorzystać potencjał kolorowych kabli?

Kolorowe kable: jedna żarówka, wiele kolorów kabla

Rozwiązaniem do aranżacji światłem przestrzeni nad dowolnym blatem (do pracy, wyspy kuchennej, stołu) może być zawsze kompozycja jednakowych żarówek (3-5 sztuk) zawieszonych na różnych, kolorowych kablach (pod względem kolorystycznym, na różnych wysokościach, na kablach prostych lub z supełkiem, itd.). Dodatkowo kompozycję można zróżnicować wdrażając różne odcienie światła (ledowe, białe, ciepłe), lub różne kształty żarówek (okrągłe, wzdłużne, klasyczne).

Kolorowe kable: różne żarówki, jeden kabel

Bardziej klasycznym rozwiązaniem będzie np. zastosowanie jednolitego kabla (np. czerwieni) i różnych kształtów żarówek o ciepłej barwie światła. Żarówki żarnikowe znakomicie wpisują się w tą stylistykę. Zadbać też należy o stonowane oprawki i osłonki sufitowe ( np. jednolicie czarne lub staroświecko ceramiczne), aby całość była spójna.

Kolorowe kable: szerokie zastosowanie

Jak udowodnili nam już producenci choćby lodówek, sprzęty AGD także nie muszą być nudne. Dlaczego by nie zmienić zużytego kabla w naszym żelazku na nowy, intensywnie różowy (i to w wybranej długości – koniec z manipulowaniem deską do prasowania wokół jedynego w kącie gniazdka!). A może suszarka lub kinkiet wyglądałyby atrakcyjniej w oprawie z kolorowym kablem? Pobudźmy wyobraźnię. Pokolorujmy nasze wnętrze!

Zobacz nasze propozycje na ozdobienie wnętrza światłem!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE