Aranżacja wnętrz: nowoczesny styl rustykalny pod znakiem ulubionych cytatów!

Aranżacja kuchni i jadalni w nowoczesnym stylu rustykalnym okazuje się wyjątkowo lekka i pełna energii. Naturalna cegła na ścianie, jasne drewno sosnowe, meble i dodatki do domu wyszukiwane na targach staroci, a w razie potrzeby w popularnych sieciówkach, stanowią stylową bazę domu tworzonego z pasją i powoli.

Stół na kozłach  rustykalnej jadalni
Drewniane blaty w kuchni w stylu rustykalnym
Aranżacja kuchni i jadalni w drewnie i cegle
Jadalnia w stylu rustykalnym

Aranżacja kuchni i jadalni w drewnianym domu utrzymana jest w nowoczesnym stylu rustykalnym. Sosnowe bale, cegła na ścianie w jasnym, naturalnym wybarwieniu sprawiają, że aranżacja wnętrz domu w stylu rustykalnym może być lekka. Nowoczesny, drewniany stół na kozłach, meble wypatrzone na targach antyków lub u znajomych sprawiają, że dom ma duszę. W przestrzeni dziennej swoje miejsce znalazł nawet rząd foteli uratowanych z widowni Teatru Nowego w Krakowie. Fotele zyskały nowe życie dzięki nowoczesnej i lekkiej tapicerce.

Styl rustykalny: jasne drewno i naturalna cegła na ścianie

To, że dom będzie zbudowany z drewna właścicielka wiedziała od początku. Na całe szczęście jest to też ulubiona estetyka jej męża. W efekcie dom w nowoczesnym stylu rustykalnym został zbudowany przez właściciela z pomocą ojca i teścia, z sosnowych  bali o przekroju prostokąta, połączonych na dwa obce pióra. Z zewnątrz drewno pomalowano na szaro, wewnątrz  jest tylko zaolejowane. Cegły na ścianie to autentyczne, ręcznie formowane elementy, spajane cementowo – wapienną zaprawą – miało być ekologicznie i zdrowo. Dzięki naturalnemu i jasnemu odcieniowi cegły nie dominują we wnętrzu, łagodnie stapiają się z drewnem. Początkowo właścicielka chciała pomalować cegły na ścianie na biało, jednak ostatecznie wszyscy cieszą się, że zostały w swojej naturalnej formie.

Kuchnia rustykalna: blaty ze starego drewna i kolekcja ceramiki

Aranżacja kuchni w stylu rustykalnym, tak jak reszta wnętrza domu, to cegła na ścianach i drewno sosnowe. Właścicielka domu urządza dom tylko tym co jej się podoba i co wypatrzy w sklepach, u znajomych lub na targach. Tym sposobem jeden z blatów pod ścianą to stary stół stolarski kupiony na aukcji internetowej. Na nim znalazła swoje miejsce stara apteczka z niemieckiej giełdy. Resztę blatów wykonał zaprzyjaźniony stolarz ze starego  60 – letniego dębu. Aranżacja kuchni w stylu rustykalnym jest jasna i przestronna. Są tam tylko szafki podłogowe. Zamiast szafek górnych właścicielka powiesiła ozdobne półki na podręczne naczynia i przyprawy oraz na ciągle rozrastającą się kolekcję ceramiki z Bolesławca i naczyń wyszukiwanych na targach staroci. Stylowej aranżacji kuchni dopełnia ulubiony detal właścicielki czyli cytaty literackie.

Sypialnia w eklektycznym stylu
camera

Sypialnia w rustykalnym stylu: jak dobrać meble i dodatki?

Autor: Seart

LISTA ZAKUPÓW

Aranżacja jadalni: nowoczesny stół w rustykalnym otoczeniu

Sercem jadalni w nowoczesnym stylu rustykalnym jest oczywiście stół z krzesłami ustawiony w sąsiedztwie kuchni.  Duży stół jest całkiem nowoczesny w porównaniu z resztą wyposażenia kuchni. I bardzo dobrze, bo dzięki niemu aranżacja wnętrz utrzymana jest w nowoczesnym stylu rustykalnym, zdecydowanie lżejszym niż tradycyjny. Stół w domu pojawił się trochę nieplanowany, z potrzeby chwili. Okazało się, że goście nie mieścili się przy poprzednim i stół na nowoczesnych kozłach z popularnej sieciówki meblowej powstał w jedno popołudnie. Krzesła z wyplatanymi siedziskami kupił tata właścicielki na targu staroci. Zgodnie z pomysłem, w domu praktycznie  nie ma nic nowego. Nawet lampa nad stołem wisiała kiedyś w starym magazynie hutniczym, a przed zniszczeniem uratował ja mąż właścicielki.

NIE PRZEGAP

Salon w drewnie
camera

Salon w rustykalnym stylu: sposób na przyjemne wnętrze

Autor: Seart

LISTA ZAKUPÓW

Wnętrza domu drewnianego góralskiego
camera

Góralski dom drewniany: wnętrza rustykalne

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Źródło: Moje Mieszkanie 06/2015 Zdjęcia: GREEN CANOE STUDIO

POLECANE ARTYKUŁY