Aranżacja kuchni ze standardowymi płytkami nad blatem powoli odchodzi do lamusa. Nowoczesna aranżacja kuchni stawia na nietypowe i oryginalne pomysły. Jednym z trendów, które pojawiły się w ostatnich latach, jest stosowanie zamiast płytek tafli hartowanego szkła.

Aranżacja kuchni: pomysł na zdjęcie

Kuchnia z taflą szkła nad blatem sprawdzi się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach. Charakter aranżacji kuchni w dużej mierze zależy od zdjęcia lub tapety, które umieścimy pod szkłem. Mogą one kolorystycznie nawiązywać do stylu kuchni, bądź też ładnie z nim kontrastować. Zdjęcie, które umieszczamy pod szkłem, powinno być wydrukowane w technice wielkoformatowej – nie straci wówczas na jakości i doskonale wygląda.

Aranżacja kuchni: tafla szkła

Aranżacja kuchni z taflą szkła zamiast płytek jest łatwa do utrzymania w czystości, Zabrudzone szkło łatwo się czyści, a zdjęcie lub tapeta pod nim - nie blaknie. Taflę szkła można zamontować w całości albo ułożyć z pociętych, ale dość długich kawałków. Dobrze, aby łączenia szkła mogły się znaleźć dokładnie na linii brzegowej szafek - wówczas nie będą bardzo widoczne. Aranżacja kuchni ze zdjęciem nad blatem będzie wyglądać ciekawie, a nam pozwoli przywołać wspomnienia ulubionego miejsca.