Jak urządzić pokój studenta: praktyczne porady na pierwszy dorosły pokój

Jak urządzić pokój studenta? Pierwszy dorosły pokój studiującego dziecka przejść powinien totalną metamorfozę. Więcej miejsca do nauki i przestrzeni dla... znajomych to absolutny must have w pokoju studenta. Jak urządzić pokój studenta bez błędów?

Jak urządzić pokój studenta
Jak urządzić pokój studenta
Jak urządzić pokój studenta
Jak urządzić pokój studenta
Jak urządzić pokój studenta

Jak urządzić pokój studenta bez błędów? Twoje dziecko dorasta, ale zanim wyprowadzi się z domu, minie jeszcze przynajmniej kilka lat. Dostosuj jego przestrzeń do zmieniających się wymagań i dorosłego stylu życia.

Jak urządzić pokój studenta: potrzeba odrębności

Na studiach zaczną się coraz późniejsze powroty do domu, bogatsze życie towarzyskie, głośniejsze słuchanie muzyki, a może nawet próby własnego zespołu? Jeśli mieszkacie na niewielkiej przestrzeni, warto wprowadzić rozwiązania, które sprawią, że coraz bardziej niezależne życie dorosłego dziecka nie będzie kolidować z życiem reszty rodziny. Podpowiadamy, jak dobrze urządzić pokój dla studenta. Można rozważyć wyciszenie ścian, wymianę drzwi na solidniejsze.

Jak urządzić pokój studenta: nowe wyposażenie

Pokój studenta zaczyna pełnić rolę minikawalerki. Przyda się znacznie więcej zamkniętych szaf na garderobę i osobiste rzeczy. Małe biurko już nie wystarczy – potrzebny jest spory blat. W pokoju dla studenta należy przewidzieć też miejsce na sprzęt muzyczny, komputerowy, własny telewizor, hobby. Niezbędny stanie się kącik do goszczenia przyjaciół. Jeśli brak przestrzeni na fotele, łóżko można zastąpić rozkładaną kanapą.

Jak urządzić pokój studenta: zmiana wystroju

Dotychczasowe meble i dekoracje w pokoju studenta prawdopodobnie okażą się zbyt infantylne. Razem przejrzyjcie magazyny wnętrzarskie i zastanówcie się nad stylem, który odpowiada gustowi właściciela pokoju.

Ocena: 0
Tekst: Opracowanie: Redakcja Źródło: M jak Mieszkanie 02/2016 Zdjęcia: Norbert Banaszyk/DADA

POLECANE ARTYKUŁY