Ozdoby świąteczne w stylu shabby chic z łatwością zrobimy sami. Cechą charakterystyczną shabby chic jest niewymuszona elegancja, niedoskonałe elementy charakterystyczne dla starych przedmiotów. Jakie materiały potrzebujemy? Do wykonania bożonarodzeniowych dekoracji, które prezentujemy w galerii zdjęć wystarczą stare książki, nuty, gazety, kawałki papieru kolorowego, papier czerpany, skrawki ładnych tkanin, nawet plastikowe opakowania po domowych środkach czystości. Szczegółowe opisy DIY dekoracji na Boże Narodzenie znajdziecie w galerii zdjęć.

Prezenty - dekoracje w stylu shabby chic

Świąteczną dekoracją salonu w stylu shabby chic mogą być także ozdobnie zapakowane prezenty. Wystarczy kilka pudełek różnej wielkości, stare gazety, nuty, z których nie korzystamy lub książki. Do opakowania pudełek możemy także wykorzystać zwykły szary papier udekorowany stemplami lub naklejkami, obowiązany sznurkiem konopnym, lnianym lub jutowym. Taką instalację z prezentów możemy ustawić na kominku, konsoli w przedpokoju czy kuchennej półce.

Shabby chic: DIY wieniec adwentowy

Tradycyjną ozdobą świąteczną np. stołu lub stolika kawowego jest wieniec adwentowy. W naszej galerii znajdziecie oryginalny pomysł z wykorzystaniem formy do pieczenia ciasta. Do zrobienia dekoracji potrzebne będą: okrągła, metalowa foremka o średnicy 25 cm, cztery świece, gąbka florystyczna i szyszki. Dodatkowe elementy zdobiące zależą już od naszej fantazji.

Czuytaj też: Jak zrobić wieniec adwentowy

DIY: dekoracja z abażurów w stylu shabby chic

Do samodzielnie przygotowanych świątecznych dekoracji w stylu shabby chic możemy także wykorzystać stare abażury. Same stelaże, bez pokrycia, różnej wielkości. Wystarczy abażury połączyć, jeden pod drugim, udekorować je ciasteczkami lub pierniczkami i przymocować do lampy nad stołem – konstrukcja z abażurów jest lekka. Na koniec abażury możemy przystroić satynowymi wstążeczkami i koronkami.

Czytaj też: Jak zrobić abażur z papieru DIY

Shabby chic: dekoracje na Boże Narodzenie z rękawiczek

Wszyscy znają tradycyjną dekorację świąteczną z wypychanych skarpet. W podobny sposób można wykorzystać rękawiczki. Nasza rada? Poszukajmy w domowych szufladach tych, które są nie do pary. Co z nimi zrobić? Połączyć sznurkiem albo tasiemką, a potem włożyć gałęzie sosnowe, szyszki lub inne ulubione ozdoby świąteczne. Tak udekorowane drzwi wejściowe do domu czy mieszkania z pewnością wywołają uśmiech na twarzy każdego gościa.

Czytaj też: Gwiazdy-ozdoby świąteczne do zawieszenia w oknie

DIY w stylu shabby chic: scenki zimowe nie tylko dla dzieci

To idealny pomysł na świąteczną zabawę z dziećmi. Zimowe scenki możemy ustawić w dziecięcym pokoju, ale także w salonie i jadalni. Jeżeli mamy duży stół taka dekoracja będzie pięknie wyglądać podczas Wigilii. Wystarczy na blacie stołu ułożyć ładne kamyki, rysunki choinek, oprószyć je sztucznym śniegiem, a pomiędzy nimi ustawić figurki ulubionych zwierząt leśnych. Zapewniamy, że w 15 minut świąteczna instalacja będzie gotowa!