Ciekawe DIY: jak zrobić abażur z papieru do starej lampy. Pomysl na Zrób to sam

2015-10-29 18:25

W pomyśle na DIY pokazujemy, jak zrobić oryginalny abażur z papieru. Proponowane Zrób to sam nie jest drogie, a efekt końcowy fantastyczny! Stara lampa nie musi od razu trafić na śmietnik - wystarczy odnowić jej konstrukcję i dodać nowy abażur. Zabacz jak zrobić abażur.

Dzisiejsze Zrób to sam nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Projekt autorek bloga Cos Estetycznego to stara, niepotrzebna lampa, której nadały nowe życie użytkowe.

Pomysł zdobył jedną z trzech głównych nagród w konkursie na blogowe DIY podczas tegorocznego Łódź design Festival, którego patronem było Urzadzamy.pl

Zobaczcie jak zrobić pomysłowy ten abażur z papieru!

Konstrukcja lampy w ramach DIY została odnowiona, a abażur całkowicie zastąpiony pozginanym papierem, którego forma wynika z inspiracji origami. Sposób składania papieru w naszym DIY to bardzo proste zagięcia, łatwe do wykonania nawet bez większych umiejętności manualnych. Założeniem tego zrób to sam było uzyskanie dizajnerskiego wyglądu lampy oraz ciekawych efektów świetlnych.

Ważne: należy zadbać, aby klosz lampy, który odnawiamy był na tyle szeroki, aby żarówka nie ogrzewa papieru.

DIY: papierowy abażur - potrzebne materiały

Materiały potrzebne do Zrób to sam i koszt:

  • papier ścierny, spray czarny ( ok 20zł ),
  • grubszy papier techniczny A3, biały,
  • około 4 kartki (2-3 zł),
  • nitka czarna i igła,
  • nowa żarówka ( ok 3 zł), nożyczki

DIY: robimy abażur papierowy

W galerii znajdziesz wzory z pomocniczymi liniami zagięć papieru. Robiąc abażur na początku zaginamy stronę 1 według narysowanych linii - 'do środka', tak aby każda była wygięta w tę samą stronę. Następnie odwracamy kartkę na drugą stronę i zginamy według linii pomocniczych w inną stronę niż strona pierwsza. Utworzone w ten sposób zagięcia powinno dać się złożyć do płaskiej formy, a następnie rozwinąć.

Konstrukcja lampy (abażur) ma średnicę około 30 cm i potrzebne były aż 4 takie złożone kartki A3, by otoczyć nimi cały stelaż. Jeśli lampka jest mniejsza można użyć np. kartek o formacie A4 i wykonać abażur w ten sam sposób.

DIY lampa
Autor: materiały prasowe

  

 

 

 


Więcej świetnych pomysłów na DIY i nie tylko na blogu:

www.cosestetycznego.com