Zaglądamy do domu znanego architekta! Wnętrza w stylu loft powstały w starej kuźni

2023-11-28 11:44

Szewc bez butów chodzi? Nie w tym przypadku! Zaglądamy do domu architektka, który starą, stuletnią starą kuźnię przekształcił w przestronne i jasne wnętrza oraz wyposażył je w meble, których design pamięta jeszcze ubiegły wiek.

Spis treści

  1. Loft w starej kuźni
  2. Sufity na wysokości 6 m!
  3. Design z lat 40., 50 i 60. 

Loft w starej kuźni

Oto aranżacja loftu w starym budynku zaadaptowanym na cele mieszkaniowe. W momencie zakupu — budynek był w dramatycznym stanie i nie nadawał się do użytkowania. Przed druga wojną światową, mieściła się w nim kuźnia i mały budynek dla sezonowych pracowników, którzy pracowali w sadzie otaczającym obiekt.

Obecny właściciel postanowił poddać obiekt renowacji, która trwała 1,5 roku.

Adaptacja kuźni jest prywatnym domem właściciela studia Loft Szczecin — Jacka Kolasińskiego. Jego pracownia zajmuje się adaptacją poddaszy, budynków po przemysłowych i starych domów. W swoich projektach stara się wykorzystywać rzadkie meble, lampy, ceramikę, grafiki, dywany itp.

Najchętniej korzysta z przedmiotów powstałych w okresie pomiędzy latami 20. a 60. Kupione na aukcjach i od zaprzyjaźnionych handlarzy stare meble, często poddaje renowacji. Posiada także własną stolarnię, w której powstają meble i akcesoria, często na indywidualne zlecenie.

Zobacz też: 60-metrowe mieszkanie dla małżeństwa i starszych rodziców. Dwie sypialnie, dwie łazienki i otwarta strefa dzienna

Aranżacja domu w stylu loft: zobacz jak mieszka architekt
Autor: Karolina Bąk W projekcie zlikwidowano część stropu nad salonem, dzięki czemu teraz sufit jest na wysokości 6 metrów.

Sufity na wysokości 6 m!

Dom w Szczecinie ma łączną powierzchnię 140 m2. Najważniejszym celem projektu loftu było stworzenie otwartej przestrzeni, która wydaje się większa niż w rzeczywistości i rozjaśnienie jej poprzez wprowadzenie dużej ilości światła.

W związku z tym w aranżacji wnętrza loftu zlikwidowano część stropu nad salonem, dzięki czemu teraz sufit jest na wysokości 6 metrów. Podczas przebudowy budynku na wnętrza loftu starano się zachować wszystkie oryginalne elementy architektury wewnątrz budynku.

Loft. Projektowanie wnętrza w stylu industrialnym w dawnej fabryce

Projektant lubi jasne przestrzenie, dlatego ściany pokryte naturalnym tynkiem zostały pomalowane farbą w białym kolorze z domieszką szarego. W niektórych miejscach pozostawiono widoczne ceglane ściany.

Design z lat 40., 50 i 60. 

Szafki kuchenne i wysoki biały regał w kuchni zostały indywidualnie zaprojektowane do tego projektu wnętrza loftu przez Jacka Kolasińskiego. W projekcie pojawiają się duńskie krzesła i fotele z lat 40., 50. i 60.

Cała aranżacja loftu stanowi stylową, eklektyczną mieszankę. Nowoczesne wyposażenie przeplata się tu ze starymi, stylowymi meblami. Wszystkie dodatki są starannie dobrane, dzięki czemu forma projektu wnętrza loftu pozostaje czysta, będąc jednocześnie niezwykle efektowną.

  • Autor projektu: loft-kolasinski.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Styl loftowy w mieszkaniu w Sosnowcu. Granat, szarość i kropla czerwieni

Odróżnisz pawlacz od tapczanu? Rozwiąż quiz o mieszkaniach w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Pawlacz to...