74-metrowe mieszkanie w Sosnowcu. Styl loftowy widać tu gołym okiem!

2023-09-08 9:55

Właściciele 74-metrowego mieszkania w Sosnowcu widzą wszystko w ciemnych barwach, ale… tak chcieli! Urządzając je wspólnie z architektami, postawili właśnie na ciemną tonację barw, którą zręcznie ożywiono za pomocą mocnych akcentów. Chociaż styl loftowy nie zdominował całkowicie tego apartamentu, ale dodał mu charakteru.

Spis treści

  1. Strefa dzienna w stylu soft loft
  2. Jak urządzić salon w stylu loft?
  3. Jadalnia: czerwone krzesła i drewniany stół
  4. Niebieska kuchnia: co pasuje do niebieskiej kuchni?
  5. Żółta łazienka — z czym łączyć żółty?
  6. Miszmasz w sypialni
  7. Jak wygłuszyć pokój dziecka, które gra na instrumencie?
  8. Przeczytaj również:

Wchodząc to środka, od razu zanurzamy się w granacie. To on zdominował strefę dzienną. Ciepła nadają mu drewniane meble, które w połączeniu z metalowymi elementami dodają temu wnętrzu lekko industrialnego charakteru. 

W udany sposób do tego stylu nawiązuje również beton na suficie, który powoduje, że cała aranżacja jest niezwykle wyrazista. Motywu betonu nie powtórzono już na podłodze. Tam pojawiła się ciepła deska. 

Mimo elementów typowych dla loftowej stylistyki w tym mieszkaniu nie zauważymy surowości charakterystycznej dla tego stylu. 

Strefa dzienna w stylu soft loft

Strefę dzienną tworzą kuchnia z salonem. Chociaż są na siebie otwarte, to w delikatny sposób odseparowano je od siebie za pomocą szerokich lameli, które są nie tylko formą przepierzenia, ale też regałem na książki i niewielkie bibletoty.

Jak urządzić salon w stylu loft?

W salonie toczy się walka o dominację między granatami i szarościami. Trudno powiedzieć, kto wygrał, ponieważ ta dwa kolory są dla siebie wprost stworzone i doskonale się uzupełniają. 

Pod ścianą o brawie industrialnego granatu stanął szary, obszerny narożnik. Za nim pojawiła się jasna fototapeta z motywem bezlistnych drzew, która nieco rozjaśniła to wnętrze.

Światło zostało wprowadzone też za pomocą jasnych obwolut książek, które stanęły na drewnianym legale o metalowych półkach, który zajął całą ścianę obok wypoczynku.

Mieszkanie w Sosnowcu
Autor: Materiały prasowe/Spacja Studio

Warto zwrócić uwagę też na brak dywanu — to ukłon w stronę stylu loftowego i minimalizmu — ale i metalowych, czarnych stolików, które harmonizują z pozostałymi metalowymi elementami.

Jadalnia: czerwone krzesła i drewniany stół

Niespodziewanym i nieoczywistym elementem w tej aranżacji są czerwone krzesła, które stanęły przy drewnianym stole. Barwa ta ożywia to wnętrze i stara się przebić na pierwszy plan.

Niebieska kuchnia: co pasuje do niebieskiej kuchni?

W kuchni uwagę przyciągają niesamowite biało-szare trójwymiarowe płytki przedstawiające graniastosłupy. Ułożono je nie tylko na podłodze (również w przedpokoju), ale też w strefie roboczej.

Mieszkanie w Sosnowcu
Autor: Materiały prasowe/Spacja Studio

W połączeniu z zabudową kuchenną w kolorze zgaszonego błękitu (dolne szafki), drewna (górne szafki) i srebrnego, designerskiego okapu dają bardzo interesujący efekt. 

Co pasuje do niebieskiej kuchni? Doskonale sprawdzą się odcienie niebieskiego, które będą ją uzupełniać. Poza tym drewno i biele.

Żółta łazienka — z czym łączyć żółty?

Ktoś, kto po raz pierwszy znajdzie się w tym mieszkaniu, wchodząc do łazienki, może doznać małego szoku. Spodziewając się, że będzie ona swoistym przedłużeniem estetyki strefy dziennej, znajdzie się we wnętrzu, w którym mocny żółty połączono z czarno-białą szachownicą w strefie prysznica i całkowicie czarną ścianą. 

Z czym łączyć żółty? Ta żółta łazienka to dowód, że, aby uzyskać ciekawe, energetyczne wnętrze, dobrze pójść w czernie i biele, ale również geometryczne wzory.

Miszmasz w sypialni

W sypialni przebija się kilka barw. Jest biała szafa zrobiona na wymiar, czarne łóżko, którego zagłówek stworzyły również czarne tapicerowane panele i zielona tapeta z motywem roślinnym. 

Jak wygłuszyć pokój dziecka, które gra na instrumencie?

Syn inwestorów gra na gitarze, więc to pomieszczenie starano się nieco wygłuszyć. Właśnie dlatego częściowo wyłożono je czarnymi tapicerowanymi panelami. Czerwony fotel to akcent, który znamy już salonu.

Pokój wyraźnie dzieli się na strefy: ciemną do rozwijania pasji i jasną do nauki i wypoczynku. Właśnie w niej pojawiła się duża zabudowa meblowa, łóżko oraz biurko.

Projekt: Spacja Studio 

Przeczytaj również:

Loft w stylu soft na gdańskim Wrzeszczu. Turkusowe akcenty w salonie to majstersztyk!

Kultowe przedmioty PRL QUIZ Jak działają i do czego służą?

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot?
Przedmiot z PRL