60-metrowe mieszkanie dla małżeństwa i starszych rodziców. Dwie sypialnie, dwie łazienki i otwarta strefa dzienna

2024-01-06 9:15

Właścicielami mieszkania we Wrocławiu jest małżeństwo, które po latach pobytu za granicą postanowiło wrócić do Polski i zaopiekować się starszymi rodzicami. Wnętrze zaprojektowała pracownia KODO, ma dwie sypialnie z łazienkami i przestrzeń wspólną. Małżeństwo uwielbia gotować, oczekiwali przestronnej kuchni z jadalnią oraz wygodnej strefy relaksu w salonie.

Spis treści

  1. Pomysł na aranżację wnętrza
  2. Jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie?
  3. Nowoczesne, jasne, ciepłe wnętrza
  4. Okładziny ścienne w łazience
  5. 100-metrowe mieszkanie w bielach, szarościach i drewnie. Nowoczesne wnętrze na warszawskim Mokotowie

Czy da się urządzić wygodne mieszkanie dla czterech osób dorosłych na 60 m²? Jak najbardziej! Udało się to architektom z pracowni KODO, zaprojektowali ładne i funkcjonalne wnętrze spełniające oczekiwania dwóch pokoleń.

Pomysł na aranżację wnętrza

We wnętrzu musiały powstać dwie sypialnie z podwójnymi łóżkami i dwie łazienki. Projektanci przebudowali małą toaletę na drugą łazienkę, pozostawili dużą strefę dzienną, która składa się z aneksu kuchennego, dużego salonu i przedpokoju. Taki projekt był gwarancją spełnienia oczekiwań obu par na przestrzeń prywatną i przestrzeń dzienną, która umożliwi spędzania czasu na wspólnych aktywnościach.

Jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie?

Mieszkanie pełne jest udogodnień uwzględniających zainteresowania oraz codzienne potrzeby wszystkich mieszkańców. Młodsze małżeństwo to zapaleni kucharze, stąd duża i funkcjonalna kuchnia otwarta na salon. W przebudowanej toalecie znalazło się miejsce na kompaktowy prysznic z kabiną typu walk-in.

W salonie uwagę przyciąga kominek elektryczny z efektem płomienia, to niezastąpiony sposób na wprowadzenie przytulnego klimatu do wnętrza. Projektowana na wymiar zabudowa stolarska pozwoliła doskonale wykorzystać dostępną przestrzeń na miejsce do przechowywania.

Nowoczesne, jasne, ciepłe wnętrza

Mieszkanie urzeka prostą i minimalistyczną, lecz ciepłą i nastrojową estetyką, a przede wszystkim – uniwersalną i ponadczasową.

W sypialniach oraz części dziennej królują biele i beże, z dodatkiem jasnego drewna. Meble są proste, we wnętrzu nie brakuje nowoczesnych i modnych rozwiązań, jak zabudowa grzejników z drewnianych lameli, półki ścienne, klasyczne żaluzji, sięgającej sufitu zabudowy kuchennej.

Tapicerowane meble wypoczynkowe, łóżka oraz krzesła w jadalni gwarantują odpoczynek, wygodne spożywanie posiłków czy oglądanie telewizji. Designerskiego szlifu dodają dodatki w kolorze matowego złota, zarówno w kuchni jak i w łazience. Jedna z łazienek wyposażona jest w wannę, druga w prysznic typu walk-in.

Okładziny ścienne w łazience

W obu łazienkach uwagę przyciągają okładziny ścienne, w tzw. strefie mokrej, w nietypowych kolorach – wielkoformatowe płytki odzwierciedlają przekrój kamienia, zabarwionego błękitem i złotem. Zestawione są z niewielkimi płytkami cegiełkami w jasnym odcieniu.

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio

100-metrowe mieszkanie w bielach, szarościach i drewnie. Nowoczesne wnętrze na warszawskim Mokotowie