Styl skandynawski: minimalizm w aranżacji wnętrz. INSPIRACJE!

2015-09-08 16:38

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim cieszy się coraz większą popularnością. Kolor biały i dużo jasnego drewna sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej. Pokochaliśmy także proste kształty funkcjonalnych mebli. Aranżacja wnętrz domu w stylu skandynawskim może stać się inspiracją dla niejednego nowego projektu.

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrz: otwarta przestrzeń strefy dziennej
  2. Zobacz też: składniki stylu skandynawskiego >>>
  3. Zobacz też: aranżacja kominka w salonie >>>
  4. Aranżacja salonu: styl skandynawski w minimalistycznej formie
  5. Aranżacja kuchni: minimalistyczna biała kuchnia
  6. Zobacz też: najbardziej lubimy białe kuchnie >>>

Aranżacja wnętrz domu nawiązuje do stylu skandynawskiego. Znajdziemy tu mnóstwo drewna z naszej strefy klimatycznej i koloru białego. Przeciwwagę stanowią detale w kolorze czarnym. Cechą charakterystyczną dla stylu skandynawskiego są również proste bryły, które stanowią podstawę aranżacji wnętrz domu. Jest nią na przykład bryła centralna mieszcząca w sobie schody, kominek i mnóstwo miejsca do przechowywania.

Aranżacja wnętrz: otwarta przestrzeń strefy dziennej

Aranżacja wnętrz domu została podzielona na dwie strefy: część dzienną na parterze i cześć prywatną – nocną na piętrze.  Część dzienna to otwarta przestrzeń z wyraźnie wydzielonymi strefami salonu, kuchni ze spiżarnią i jadalni. Na parterze także znajduje się wydzielony gabinet i toaleta.

Zobacz też: składniki stylu skandynawskiego >>>

Punktem centralnym przestrzeni dziennej domu w stylu skandynawskim jest bryła, obłożona czarnym bazaltem i drewnem. To właśnie wokół tej bryły skupiają się wszystkie pomieszczenia. Od strony salonu w bryle centralnej został zaaranżowany kominek, od strony kuchni okładzina bazaltowa przechodzi w drewno i szkło eksponujące nowoczesną klatkę schodową.

Zobacz też: aranżacja kominka w salonie >>>

Projekt wnętrz powstały w  pracowni  81.WAW.PL pozwolił stworzyć przestrzeń dzienną otwartą z jednocześnie bardzo czytelnie wydzielonymi strefami funkcjonalnymi.

Aranżacja salonu: styl skandynawski w minimalistycznej formie

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim sprzyja wypoczynkowi i relaksowi. Jest bardzo stonowana zarówno kolorystycznie, jak i funkcjonalnie. Projekt wnętrz przewiduje tu tylko wygodną, rozłożystą sofę, w jasnoszarym kolorze, fotel oraz kominek. Kominek jest częścią centralnej bryły obłożonej czarnym bazaltem. Całość aranżacji salonu, mimo dużej ilości koloru czarnego, jest jasna i świetlista. Jest tu mnóstwo jasnego, w ciepłym odcieniu drewna dębowego i koloru białego na panelach ściennych. Połączenie bieli i drewna sprawdza się jak zawsze w stylu skandynawskim – biel rozjaśnia pomieszczenia, a drewno je ociepla. Panuje więc równowaga i harmonia, o którą nam chodzi po powrocie do domu po dniu wypełnionym obowiązkami zawodowymi.

Aranżacja kuchni: minimalistyczna biała kuchnia

Aranżacja kuchni to szczyt minimalizmu w stylu skandynawskim, jeśli można tak powiedzieć. Kolor biały jest tutaj wszechobecny. Panuje na frontach mebli, ścianach, suficie i podłodze. Kolor biały przełamany jest jedynie szczotkowaną blachą na niektórych frontach szafek i sprzętach AGD.

Zobacz też: najbardziej lubimy białe kuchnie >>>

Idealnie białe są także blaty kuchenne, łącznie ze zintegrowanym zlewem. W aranżacji kuchni, tak jak innych pomieszczeniach domu, nie znajdziemy żadnych elementów tylko i wyłącznie dekoracyjnych, żadnych półek na drobiazgi itp. Projekt wnętrz przewiduje bowiem odpowiednią ilość rozwiązań i schowków potrzebną do przechowywania. Aranżacja jadalni znajdującej się obok kuchni to właściwie tylko nowoczesny stół i krzesła wykorzystujące technologię polskiego designera Oskara Zięty.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE