Projekt wnętrz: styl prowansalski, czyli sielska namiastka Francji we wnętrzu domu

2014-10-16 1:04

Projekt wnętrz w stylu prowansalskim to prawdziwa perła aranżacyjna. Białe wnętrza zachwycają różnorodnością, jednocześnie zaskakując niesamowitą spójnością. Prezentowane wnętrza domu inspirowane są pięknem prowansalskich willi, które z natury są lekkie, przytulne oraz rustykalne. Właśnie taki jest projekt wnętrz, za który odpowiada Ewelina Golinowska z pracowni EG Projekt. Prezentujemy namiastkę francuskiej architektury wnętrz w polskim wydaniu!

Projekt wnętrz w stylu prowansalskim to przede wszystkim lekkość i przytulność. Delikatne i subtelne wnętrza urzekają naturalnym, nieco rustykalnym urokiem, przywodząc na myśl charakter nadmorskich krajobrazów rodem z południa Francji. Ewelina Golinowska z pracowni EG Projekt podjęła się aranżacji wnętrz domu, który stylistycznie miał nawiązywać do urokliwej, lekkiej Prowansji. W efekcie powstał projekt wnętrz lekkich, przytulnych i delikatnych. Takich, z których nie chce się wychodzić!

Wnętrza domu: jego wysokość styl prowansalski

Pozornie prosty i nieskomplikowany styl prowansalski wymaga jednak przestrzegania pewnych reguł. W projekcie wnętrz urządzonych w tym klimatycznym nurcie warto postawić na kolory, materiały i kształty, które pozwolą wprowadzić nas w klimatyczne okolice nadmorskich willi we Francji. Prezentowany projekt wnętrz został więc zdominowany przez czyste biele, delikatne beże i subtelne odcienie ecru, a także ciepłą gamę brązów. Idealnym dopełnieniem i jednocześnie kolorystycznym przełamaniem wnętrz jest czysty błękit, który został przemycony w elementach aranżacji. Projekt wnętrz autorstwa Eweliny Golinowskiej zachwyca. Nie tylko aranżacyjnym wyrazem, ale przede wszystkim niespodziewanymi rozwiązaniami. Jednym z takich zaskoczeń jest element, który konsekwentnie powtarza się w aranżacji kolejnych wnętrz domu, czyli lamperia. Na uwagę zasługuje także wnętrze wyjątkowe - pokój telewizyjno-rekreacyjny, który stylistyką odbiega od ogólnego zamysłu aranżacyjnego.

Pokój dzienny w stylu prowansalskim

W przypadku pokoju dziennego jest to tapeta na jednej ze ścian, która została zwieńczona listą sztukateryjną. Na uwagę w aranżacji pokoju dziennego zasługuje także kwestia mebli - we wnętrzu postawiono na oryginalną białą komodę, która stała się idealnym miejscem do wyeksponowania sprzętów wideo, idealnie wpisujących się w stylistykę przestrzeni. Absolutnym bohaterem części dziennej domu jest strefa wypoczynkowa. Została ona wyraźnie zaakcentowana za pomocą charakterystycznego pieca kaflowego, który pełni funkcję kominka. Wokół niego zlokalizowano dwie wygodne sofy w kolorze delikatnej szarości, które dopełnione miękkimi poduszkami tworzą strefę wypoczynkową absolutnie idealną! Przestronna część dzienna została pomyślana także jako miejsce jadalniane, które wyznaczono za pomocą drewnianego stołu z krzesłami. Duża wyspa kuchenna, wsparta ozdobnymi drewnianymi nogami stanowi barierę pomiędzy pokojem dziennym, a wnętrzem kuchennym. Na uwagę zasługuje także góralski motyw, który zdobi ściankę pod blatem od strony salonu. Kolorystycznym przełamaniem monochromatycznego wnętrza kuchennego są oryginalne lampy w kolorze błękitnym.

Wnętrza domu: subtelność z pazurem

Niezwykłą dekoracją części dziennej domu, a także świetnym dopełnieniem prowansalskiej aranżacji jest oryginalny kredens, który jest kontynuacją białej kuchni. Zlokalizowano go w bezpośrednim sąsiedztwie schodów prowadzących na piętro domu. Tam zlokalizowano między innymi pokój dla dziecka, który został utrzymany w klimacie marynarskim. W projekcie pokoju dziecięcego dominują złamane biele, które są świetnym zestawem dla różnych odcieni niebieskiego. Kolor ten powtarza się w wielu elementach dekoracyjnych, takich jak rolety, uchwyty szafek czy chociażby efektowne lampy wiszące na granatowych belkach. Projektantka zdecydowała się tutaj na konsekwencję aranżacyjną - projekt wnętrz pokoju dla dziecka domyka lamperia - tapeta w biało-błękitne pasy. Na piętrze zaprojektowano także sypialnię. Małe wnętrze utrzymane jest w stonowanej, jasnej kolorystyce, dzięki czemu wydaje się większe i przestronniejsze. W kwestii mebli zdecydowano się na absolutny minimalizm, który nadaje wnętrzu lekkości. W prezentowanym projekcie wnętrz nie sposób ominąć wnętrza na swój sposób wyjątkowego - pokoju filmowego. Pokój telewizyjno - rekreacyjny znajduje się na strychu i stylistycznie różni się od subtelnych wnętrz domu. Najważniejszym punktem tego pomieszczenia jest duży ekran, na którym można wyświetlić filmy z projektora. Dodatkowo, jest to miejsce gdzie właściciel domu może się oddać swojej pasji, jaką jest gra na perkusji. Tłem dla rozrywkowej aranżacji wnętrza jest ściana w kolorze ciemnogranatowym.

 

Kontakt z pracownią:

EG Projekt - Architekt Ewelina Golinowska
Projektowanie Wnętrz Mieszkań i Domów
http://www.egprojekt.pl/
ul. Radziłowska 3 lok. 16
03-943 Warszawa

Inne realizacje pracowni EG Projekt - Architekt Ewelina Golinowska:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021