Projekt wnętrz: nowoczesna aranżacja w klasycznej formie

2014-07-22 2:03 Anna Rychlewicz

Projekt wnętrz, w którym królują kontrastowe zestawienia, zróżnicowane faktury i różne materiały może dać zaskakujące efekty. Oto nowoczesne wnętrzna, gdzie minimalistyczne formy przenikają się z elegancką klasyką. Kontrastujące zestawienia kolorów w aranżacji oraz ujęcie różnych faktur w jednym wnętrzu decydują o wyjątkowym szyku i elegancji projektowanej przestrzeni.

Założeniem projektowym JABRAARCHITECTS Tomasz Zaleski było stworzenie funkcjonalnej i luksusowej przestrzeni życiowej na łącznej powierzchni 68 mkw. Projekt wnętrz obejmował zaplanowanie na niewielkiej przestrzeni dwóch wygodnych sypialni, nowoczesnego salonu, kuchni i eleganckiej łazienki, a także sporego holu. Projektant zdecydował się w projekcie wnętrz na otwartą przestrzeń dzienną, która zgrabnie łączy ze sobą salon, kuchnię, jadalnię oraz hol. W ten sposób nowoczesne wnętrze nabrało wyjątkowo przestronnego charakteru, sprawiając jednocześnie wrażenie większego. Prezentujemy projekt wnętrz, gdzie na pozór odmienne style tworzą niezwykle spójną, ponadczasową aranżacje wnętrz.

Projekt wnętrz: o wyższości kontrastów

Projekt wnętrz według pracowni JABRAARCHITECTS charakteryzuje wiele kontrastów, które konsekwentnie powielono w każdym kolejnym pomieszczeniu. Ciekawie dobrano kolory wnętrz. Płaszczyzny w kolorze śliwkowo-czekoladowym zgrabnie przenikają się z jasnymi elementami, a matowe powierzchni zostały sprytnie przełamane akcentami błyszczącymi. W nowoczesnym wnętrzu postawiono na minimalistyczne i proste formy, które decydują o stylu aranżacji. Wyjątkowego charakteru nadano im dzięki zestawieniu z klasycznymi, stylizowanymi elementami. Idealnym dopełnieniem ciemnej kolorystyki i bieli we wnętrzu jest dębowa podłoga. Dodatkowego uroku w aranżacji wnętrza dodaje sposób jej ułożenia - stylizowana na wzór francuskiej jodełki świadczy o wysublimowanym stylu i ponadczasowym szyku. Jednocześnie, drewniana podłoga ociepla nowoczesne wnętrze i nadaje mu wyjątkowej przytulności. Świetnym kolorystycznym przełamaniem w aranżacji cześci dziennej utrzymanej w monochromatycznej kolorystyce jest wyrazista sofa w kolorze turkusowym. Projektant zdecydował się na wykorzystanie w aranżacji wnętrz różnych materiałów, takich jak naturalne drewno, kamień czy ceramika. Takie zróżnicowanie daje poczucie niecodziennego komfortu i ponadczasowej elegancji we wnętrzu.

Aranżacja wnętrz: tam, gdzie połysk przełamuje mat

W prezentowanym projekcie wnętrz kuchnia została pomyślana jako wnętrze otwarte na salon. Jednocześnie stanowi ona wyraźnie wydzielone, funkcjonalne pomieszczenie. Wyjątkowego charakteru wnętrzu kuchennemu nadano dzięki minimalistycznej zabudowie ciemnym fornirem, który idealnie kontrastuje z błyszczącą mozaiką na ścianie w kolorze czarnym. Celem wprowadzenia równowagi do aranżacji przestrzeni kuchennej, zdecydowano się na matowe wykończenie ścian oraz podłogi, a także mat w zabudowie kuchennej. Na uwagę zasługuje także projekt wnętrza łazienki, który urzeka elegancją i stylem. Wyjątkowego charakteru wnętrzu nadaje czarna matowa mozaika na ścianie, która jest idealnym dopełnieniem białej ceramiki łazienkowej i białej podłogi. O nieco luksusowym wyrazie wnętrza decyduje duże lustro w stylizowanej ramie w kolorze złotym.

Nowoczesne wnętrza i ponadczasowa klasyka: z dbałości o detal

Nowoczesne meble w czekoladowym kolorze idealnie prezentują się na tle jasnych ścian. W aranżacji wnętrza drewniane matowe fronty meblowej zabudowy, zgrabnie przenikają się z połyskiem bocznych płaszczyzn. Pomysłowym rozwiązaniem jest ukrycie drzwi do łazienki i dwóch sypialni w okładzinie ściennej holu. Dużą rolę w projekcie wnętrz według Tomasza Zaleskiego odgrywa oświetlenie. Jak wiadomo jest ono nieodłącznym elementem każdej aranżacji wnętrz, w której odgrywa kluczową rolę. Za pomocą światła pomożemy dowolnie kreować przestrzeń i budować we wnętrzu wyjątkowy klimat. W prezentowanym projekcie wnętrz mieszkania zdecydowano się na białe i minimalistyczne formy, które dają delikatne punktowe światło, a całość dopełniona została czarnymi kinkietami i żyrandolem. Dodatkowo, poziome linie zabudowy zarówno w kuchni, jak i w łazience podkreślono za pomocą oświetlenia LED.