Projekt wnętrz mieszkania w stylu minimalistycznym. Tylko trzy kolory!

2017-07-03 14:00

Projekt wnętrz mieszkania w stylu minimalistycznym, nagrodzony w 11 edycji konkursu VASCO Integracja! Pomysł na część dzienną opiera się jednorodnych, gładkich powierzchniach z mnóstwem ukrytego miejsca do przechowywania. Dyskretne i minimalistyczne są także oświetlenie, grzejniki oraz dekoracja okien.

Jednorodne kolorystycznie ściany sprawiają, że przedpokój, salon i kuchnia czyli strefa dzienna mieszkania, przenikają się wzajemnie. Trzy kolory użyte do aranżacji: biel, szarość i drewno, ukryte oświetlenie i grzejniki świadczą o zamiłowaniu właścicieli do stylu minimalistycznego. Autorką projektu wnętrz w stylu minimalistycznym jest architekt Anna Maria Sokołowska.

Minimalistyczna aranżacja salonu z kuchnią

Aranżacja salonu z kuchnią to przede wszystkim gładkie, jednorodne powierzchnie ścian i posadzki. Ta sama podłoga z szerokich, bielonych desek scala i optycznie powiększa przestrzeń. Identyczny wpływ na odbiór przestrzeni ma aranżacja ściany z telewizorem i dekoracja okna. Ściana z telewizorem to zabudowa meblowa z fornirowanymi frontami, identycznymi jak w przedpokoju oraz czarnym tłem dla telewizora. Nawet dekoracja okna – zasłony i rolety rzymskie utrzymane są w kolorystyce ścian. Architekt Anna Maria Sokołowska dopasowała do aranżacji wnętrz również grzejniki – płytowe, idealnie gładkie, stapiające się z białymi ścianami.

Czytaj też: Nowoczesność i minimalizm we wnętrzach starej kamienicy

Pomysł na przedpokój w stylu minimalistycznym

Przedpokój stanowi fragment części dziennej mieszkania. Minimalistyczna aranżacja stanowi więc jej integralną część. Każda ze ścian przedpokoju jest całkowicie zaaranżowana w jednym z kolorów występujących w salonie i kuchni. Biała okładzina wraz drzwiami wewnętrznymi łączy się poprzez fornirowane otwarte półki ze ścianą z telewizorem. Ściana z drzwiami wejściowymi jest czarna i nawiązuje do aranżacji kuchni. Trzecia ściana została pokryta fornirowanymi jasnym drewnem płytami i identycznie wykończonymi drzwiami wewnętrznymi. Taka aranżacja sprawia, że wnętrze wydaje się optycznie być dużo większe i idealnie spójne z sąsiadującymi na otwartym planie salonem i kuchnią.

Czytaj też: Projekt wnętrz loftu dla studenta

 

 

Minimalistyczna zabudowa ściany w przedpokoju
Autor: VASCO