Projekt wnętrz mieszkania w trzech kolorach: klimatyczne wnętrze z industrialnym akcentem

2014-10-11 23:07 Anna Rychlewicz

Projekt wnętrz będący umiłowaniem minimalizmu, wzbogacony elementami charakterystycznymi dla stylu industrialnego, a do tego wszystkiego klimatyczny i przytulny? Czemu nie! Decydując się na praktyczny minimalizm, w którym króluje kolor biały i modna szarość, a stonowaną kolorystykę przełamują akcenty industrialne, kształtujemy wnętrze niepowtarzalne i ponadczasowe. Właśnie takie jest wnętrze mieszkania według projektu TK Architekci! Zobaczcie wizualizacje!

Projekt wnętrz w stylu industrialnym przywodzi nam na myśl chłodne i surowe przestrzenie, którym nie można odmówić wyjątkowego klimatu, ale nie warto poszukiwać w nich przytulności i domowego ciepła. Połączenie jednak elementów typowych dla industrialnych loftów z subtelnymi kolorami, delikatnymi materiałami i przytulnymi akcentami daje oszałamiający efekt! Natalia Teixeira i Kasia Kowalewska ze studia TK Architekci postawiły na połączenie, na pozór odmiennych dwóch światów, w efekcie czego powstał przytulny i nowoczesny projekt wnętrza mieszkania, w którym króluje nieśmiertelna biel, modna szarość i beton na ścianie.

Wnętrze mieszkania: biało-czarny projekt wnętrz z betonem na ścianie

Projekt wnętrz obejmował urządzenie zarówno strefy dziennej, jak i strefy nocnej w ponad 100-metrowym mieszkaniu. Projektantki zdecydowały się na zróżnicowanie obu tych stref za pomocą wykorzystanych kolorów i materiałów. Strefa dzienna została pomyślana jako przestrzeń, w której króluje kontrastujący ze sobą duet bieli i czerni. Klasyczny zestaw został dopełniony iście industrialnymi elementami w postaci drucianych lat i betonu na ścianie. Całość możemy wydawać się wyjątkowa surowa i chłodna, jednak detale aranżacji, takie jak chociażby lekkie i zwiewne firany w oknach tworzą wnętrze klimatyczne, a zarazem niezwykle charakterne. Pokój dzienny, w którym wyznaczono strefę jadalną, został otwarty na minimalistyczną kuchnię. Ta z kolei charakteryzuje się wszechobecną bielą, która dopełniona została betonowymi elementami. Zdecydowano się na gładkie fronty kuchenne zabudowy, które tworzą jednolitą płaszczyznę, a tym samym nie wysuwają się na prowadzenie we wnętrzu mieszkania.

Projekt wnętrz 3 w 1: sypialnia z łazienką i garderobą

Projekt wnętrz zakłada także wyraźne zaakcentowanie strefy nocnej. Sypialnia została połączona z łazienką i garderobą, od których odgradzają ją jedynie drzwi przesuwne. Wnętrze pokoju nocnego to jasne pomieszczenie z ogromnymi przeszkleniami, które zostało dodatkowo ocieplone drewnianymi meblami. Zrezygnowano tutaj z industrialnych akcentów, a zadbano o to, by we wnętrzu królował iście przytulny i ciepły klimat. W tym celu projektantki zdecydowały sie także na materiałowe wyłożenie ściany za łóżkiem, która nadaje wnętrzu dodatkowego charakteru i wizualnie ociepla przestrzeń nocną. Delikatna szarość na ścianie idealnie współgra z jasną podłogą, będąc jednocześnie świetnym tłem dla minimalistycznego wyposażenia wnętrza.