Projekt wnętrz mieszkania stworzony w harmonii z naturą

2017-06-19 16:21

Projekt wnętrz stu metrowego mieszkania został oparty na otwartej przestrzeni i prostych formach. Znalazły się tu połączone przestrzenie salonu z kuchnią i jadalnią oraz łazienka z garderobą i sypialnia. Jednak najciekawsze okazały się dodatki: huśtawka, hamak i miejsce dla ukochanego psa. Zobaczcie!

Projekt wnętrz  mieszkania, o powierzchni 100 m² zakładał jak najbardziej otwartą przestrzeń i czyste formy. Zgodnie z prośbą właścicieli mieszkania, młodego małżeństwa, opiera się na bieli i harmonii z naturą. Niektóre detale zostały wykonane z jasnego, naturalnego drewna – stoliki kawowe, lampa, huśtawka, jest też kilka zielonych roślin. W mieszkaniu wyraźnie wydzielono strefy: dzienną i nocną. Jest też tu kilka detali wyróżniających to mieszkanie spośród innych, utrzymanych w białej kolorystyce. Nawet urządzenia użytkowe, na które rzadko zwracamy uwagę – grzejniki, zostały dobrane tak, że nie tylko nie burzą misternie zaprojektowanej aranżacji, ale podkreślają. Projekt wnętrz zdobył nagrodę w 11 edycji konkursu VASCO Integracja!

Salon z białą kuchnią i jadalnią

Aranżacja części dziennej mieszkania jest bardzo jasna i świetlista. Biała baza, czyli podłoga z bielonych desek i białe ściany oraz biała kuchnia, stół z białymi i drewnianymi elementami, stoliki kawowe, przycięte z pnia drzewa oraz jasno szara sofa z drewnianym elementem,  tworzą idealnie spójną kompozycję. O zrealizowanym pragnieniu  właścicieli życia w harmonii z naturą świadczą lampa w kuchni – drewniana belka z żarówkami w stylu industrialnym czy stoliki kawowe z ciętego pnia drzewa. Architekt wnętrz Magdalena Śliwa z Black Deer workshop – autorka projektu zaproponowała grzejniki kanałowe, właściwie niewidoczne – nie zakłócają minimalistycznej aranżacji, a świetnie sprawdzają się przy dużych oknach.

Czytaj też: Szary salon z białą kuchnią

Sypialnia z łazienką i garderobą… za szkłem

Pokój kąpielowy z ukrytą garderobą, od reszty mieszkania oddziela przeszklona stalowa ściana. Mimo, że rozwiązanie może się wydawać zaskakujące, bo wolnostojąca wanna widoczna jest z kuchni i z jadalni, pomysł spotkał się z całkowitą aprobatą i właścicieli mieszkania i odwiedzających ich gości. Pozostałe elementy łazienki są tradycyjnie ukryte. Na tle minimalistycznej aranżacji łazienki elementem zdobiącym są urządzenia użytkowe, czyli  dwa wysokie grzejniki. Jeden jest gładki i biały – stapiający się ze ścianą, drugi – umieszczony na betonowym słupie - czarny z pionowych, wąskich elementów, sprawia wrażenie nowoczesnej dekoracji.

Czytaj też: Modne przeszklenia we wnętrzuWanna wolnostojąca
Autor: VASCO

Gabinet z… buda dla psa, huśtawka i hamak

W mieszkaniu znalazło się kilka nietypowych detali i rozwiązań, sprawiających, że wyróżnia się na tle wielu innych. Miejsce do pracy, umieszczone w części dziennej mieszkania to długi, biały blat z dwoma miejsca do pracy. Oddziela je… buda dla psa, wykończona w środku jasnym drewnem. TU JEST POMYSŁ! Pomysł wart podpatrzenia i naśladowania. Innym nietypowym elementem wyposażenia jest drewniana huśtawka podwieszona do sufitu w części salonowej. Relaksowi służy również hamak na balkonie. Leżąc na nim łatwo wyobrazić sobie zaciszne miejsce wśród drzew, gdzieś pod miastem…

Buda dla psa
Autor: VASCO