Projekt wnętrz: ponadczasowy minimalizm w otwartej aranżacji przestrzeni

2015-04-27 1:01

Projekt wnętrz, w których króluje bezpretensjonalny minimalizm. Mieszkanie, którego aranżację charakteryzuje pozorna prostota, która w rzeczywistości urzeka bogactwem treści. Aranżacja wnętrza, której założeniem była maksymalnie otwarta przestrzeń. Całość utrzymana w przemyślanym kontraście bieli, czerni i orzecha amerykańskiego. Prezentujemy projekt wnętrz, w których króluje bezkompromisowy minimalizm!

Spis treści

  1. Projekt wnętrz otwartych: dom bez granic
  2. Projekt wnętrz: otwarta przestrzeń salonu z kuchnią i jadalnią
  3. Wnętrza domu: klimatyczna aranżacja strefy nocnej

Założeniem projektowym była aranżacja wnętrz mieszkania, którą charakteryzowałby wszechobecny minimalizm i maksymalnie otwarta przestrzeń. Celem nadania projektowi wnętrza nowoczesnego looku, projektanci zdecydowali się na kontrastowe zestawienie czystej bieli i eleganckiej czerni, a czarno-biały duet przełamali ciepłą barwą orzecha amerykańskiego. Za projekt wnętrz, w których króluje bezpretensjonalna prostota, odpowiadają Katarzyna Widawska i Tomasz Widawski z Widawscy Studio Architektury.

Projekt wnętrz otwartych: dom bez granic

Podstawowym założeniem prezentowanego projektu wnętrz była maksymalnie otwarta przestrzeń. Celem optymalnego spełnienia wymagań właścicieli, projektanci zdecydowali nadać otwarty charakter dolnej części domu. Parter został pomyślany jako otwarte wnętrze łączące w sobie nowoczesny salon oraz białą kuchnię z jadalnią. Jedynym wydzielonym pomieszczeniem na parterze domu jest łazienka. Projekt wnętrz urzeka przemyślanym minimalizmem, który w rzeczywistości urzeka bogatą formą. Na parterze domu dominuje czysta biel, która przełamana została czarnymi akcentami, nadającymi aranżacji wyjątkowego stylu i szyku. Całość została ocieplona akcentami w odcieniu orzecha amerykańskiego. Wrażenie wyjątkowej przestronności wnętrza potęgują duże okna z przepięknym widokiem na ogród i las.

Projekt wnętrz: otwarta przestrzeń salonu z kuchnią i jadalnią

Projekt wnętrz charakteryzuje funkcjonalny minimalizm, ale w nowoczesnym wydaniu. Wnętrza „przepełnione" są elegancką prostotą, która nadaje aranżacji ostateczny wyraz. Biała kuchnia z jadalnią została urządzona w skrajnie minimalistycznym stylu. Na białym tle, prowadzenie obejmują designerskie krzesła barowe, okrągły stół w strefie jadalnianej oraz szklana lampa. Jedynym elementem dekoracyjnym jasnego wnętrza jest nowoczesny obraz, który w tak oszczędnej przestrzeni, staje się prawdziwym dziełem sztuki. W centrum pomieszczenia zaplanowano niewielką wyspę kuchenną, której nadano charakter strefy roboczej. W jej bezpośrednim sąsiedztwie zaplanowano strefę jadalnianą, którą wyznacza wspomniany prosty stół z krzesłami w kolorze białym. Bohaterem części wypoczynkowej w salonie jest ogromna sofa, do której dostawiono dwa minimalistyczne i kontrastujące kolorystycznie stoliki. Wyjątkowego charakteru przestrzeni dziennej nadaje czarna ściana telewizyjna z kominkiem. Łazienka została zaplanowana za wysokimi szklanymi drzwiami, które doświetlają korytarz światłem naturalnym. Wnętrze zostało utrzymane w ponadczasowej czarno-białej stylistyce. Czarne i białe płytki zostały uzupełnione lustrzaną płytką w formie cegły. Takie rozwiązanie nadało całości wyjątkowej elegancji.

Wnętrza domu: klimatyczna aranżacja strefy nocnej

Na piętrze domu zaprojektowano nowoczesną sypialnię, która połączona została z elegancką łazienką. Wnętrze zostały optycznie odizolowane za pomocą szklanych drzwi, które scalają oba wnętrza. Zarówno w projekcie sypialni, jak i łazienki, dominują delikatne zestawienia połączone z ciepłą barwą orzecha. Wnętrza, dalekie od zdecydowanych kontrastów, niosą ukojenie i uspakajają zmysły. W aranżacji sypialni postawiono na dominującą biel, natomiast w styl łazienki wyznacza trawertyn. Jedynym, zróżnicowanym pod względem kolorystycznym wnętrzem jest siłownia, która emanuje energetyczną aranżacją.

Kontakt z pracownią:

WIDAWSCY STUDIO ARCHITEKTURYwww.widawscy.plul.Broniewskiego 72b42-520 Dąbrowa Górnicza

Zobacz inne realizacje Widawscy Studio Architektury