Szary salon z białą kuchnią: rewelacyjna aranżacja wnętrz

2014-12-28 21:35

Udana aranżacja salonu połączonego z kuchnią: nowoczesna i przytulna. Szary kolor ścian otula mieszkanie, tworząc idealną bazę w aranżacji wnętrza. W szarym salonie połączono trzy style, zobacz jak udało się to osiągnąć.

Spis treści

  1. Aranżacja szarego salonu
  2. Kuchnia z barkiem połączona z salonem

Przestronne mieszkanie znajduje się na nowoczesnym osiedlu i zostało kupione w stanie deweloperskim. Urządzenie wnętrz powierzono architektce Katarzynie Arsenowicz. Pani domu przeglądając magazyny wnętrzarskie, trafiła na jedną z realizacji projektantki, a potem na jej stronę internetową. Obie panie przyznają, że nić porozumienia zawiązała się już na pierwszym spotkaniu i dlatego aranżację wnętrz uważają za wspólne dzieło. Projektantka urządzanie zaczęła od poprawienie fukcjonalności mieszkania, co oznaczało korektę wszystkich ścian. Pani domu przede wszystkim zależało, aby wnętrza salonu z kuchnią były jasne, ściany miały ładne kolory, a układ komunikacyjny sprzyjał byciu razem z dziećmi. Dzieci są oczkiem w głowie mamy, która z myślą o nich chciała stworzyć przytulne, rodzinne wnętrza. Nawet pracując, mama jest obok dzieci. Jej minigabinet projektantka wygospodarowała, skracając dziecięce pokoje, które przy okazji stały się bardziej ustawne.

Aranżacja szarego salonu

Szary salon jest wygodny i przytulny. Wchodząc do salonu, nie sposób nie zauważyć ogromnej, przemysłowej lampy. Projektantka zaproponowała ją, uprzedzając, że dla niej lampa jest rewelacyjna, ale są tacy, którzy mają odmienne zdanie. Pani domu od razu sprawdziła w internecie i szybko wyrobiła sobie własne. „Chcę tego pająka w moim salonie!” – rzekła. Czy można połączyć w aranżacji salonu z kuchnią industrialną lampę i staromodną komodę, wyspę kuchenną w stylu angielskim i modernistyczne krzesła? Prezentowana aranżacja salonu jest najlepszym dowodem na to, że tak! Dzięki sprytnemu przestawieniu ścian udało się wygospodarować miejsce na minigabinet - znajduje się w ciągu komunikacyjnym między salonem a częścią prywatną. Do salonu i kuchni wybrano szary kolor ścian, który tworzy ładne tło dla białych i ciemnych mebli. Szary salon jest stonowany i przytulny, elegancji dodają mu białe wysokie listwy przypodłogowe.

Kuchnia z barkiem połączona z salonem

Aranżacja białej kuchni połączonej z szarym salonem jest nowoczesna, ale... z elementem rustykalnym, zapożyczonym z kuchni angielskiej – wyspa wykończona jest białymi deskami. Do niej dostawione są nowczesne hokery, które dopasowano do dominującego wystroju w aranżacji białej kuchni i szarego salonu. Białe szafki kuchnne to rodzaj garderoby, fronty tworzą jednolitą ścianę. Kryją się za nimi lodówką i pojemna spiżarnia. Wszystko w aranżacji salonu z kuchnią ma swoje miejsce i sprzyja utrzymaniu porządku. Biały aneks kuchenny zamyka półwysep. Tuż za nim projektantka zaplanowała barek, gdzie leży ulubione wino pani domu. Pod nim jest miejsce na kieliszki. Miejsce barku nie jest przypadkowe - pozwala na wygodne wyjęcie butelki, kieliszków i sprawne nalanie trunku dla gości. Szary kolor ścian w kuchni jest taki sam jak w salonie, dzięki temu wnętrza mają spójny wystrój.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE