Projekt wnętrz apartamentu: eklektyczny open space

2014-09-10 11:39

Projekt wnętrz dwukondygnacyjnego apartamentu charakteryzuje otwarta przestrzeń, zdominowana przez styl eklektyczny. Mieszkalny open space łączy w aranżacji wnętrza elementy nowoczesności z klasyką, a to wszystko dopełnione jest szczyptą przepychu. Prezentujemy projekt wnętrz według studia Design Factory, który zaskakuje efektownym brakiem granic!

Spis treści

  1. Projekt wnętrz: nowoczesność i klasyka z nutką przepychu
  2. Mieszkalny open space wg studia Design Factory: apartament
  3. Z dbałości o detal: eklektyczne wnętrze

Styl ekletyczny ma wyjątkowy urok. Niesamowitego wyrazu zyskuje on w otwartych i przestrzennych wnętrzach. Założeniem projektowym studia Design Factory było zminimalizowanie ilości pomieszczeń w dwukondygnacyjnym apartamencie, którego łączna powierzchnia wynosi 240 mkw. Projekt wnętrz zakładał połączenie przestronnej kuchni z salonem, dzięki temu powstała efektowna otwarta przestrzeń typu open space.

Projekt wnętrz: nowoczesność i klasyka z nutką przepychu

Założeniem projektu wnętrz było zminimalizowanie ilości pomieszczeń i stworzenie otwartej, niczym nie ograniczonej przestrzeni. Dlatego też, projektanci zdecydowali się na połączenie przestronnej kuchni z dużym salonem, gdzie też znajdują się schody prowadzące na piętro apartamentu. Całość aranżacji wnętrza charakteryzuje zgrabne połączenie stylu nowoczesnego z elementami klasycznymi. Wyjątkowego smaku eklektycznym wnętrzom dodają akcenty świadczące o lekkim zamiłowaniu do przepychu. Zestawienie, choć niecodzienne i nieoczywiste, sprawia wrażenie spójnej kompozycji, składającej się na oryginalną i przyjemną aranżację wnętrz.

Mieszkalny open space wg studia Design Factory: apartament

W projekcie wnętrz część dzienna apartamentu została utrzymana w stonowanej kolorystyce. W aranżacji wnętrza w styl eklektycznym królują jasne i stonowane barwy. Dzięki temu, otwarte wnętrze wydaje się jeszcze przestronniejsze. Na pozór spokojny projekt wnętrz dopełniają stylowe elementy, które decydują o charakterze apartamentu. Nadają mu wyjątkowego stylu, jednocześnie przywodząc na myśl zamiłowanie do przepychu. Choć nadmiar elementów dekoracyjnych i charakterystycznych akcentów może nieco przytłaczać, projekt wnętrz charakteryzuje się niezwykłą spójnością i konsekwencją.

Z dbałości o detal: eklektyczne wnętrze

W aranżacji tej tak naprawdę trudno jednoznacznie wskazać bohatera wysuwającego się na prowadzenie. We wnętrzu zachwycają stylowe meble, które decydują o ogólnym wyrazie apartamentu. Po przeciwnej stronie barykady, choć w tym samym pomieszczeniu, staje nowoczesna forma mebli wypoczynkowych, charakterystyczna dla stylu minimalistycznego. Uroczym dopełnieniem projektu są elementy dekoracyjne wzorowane na stylu glamour. W projekcie wnętrz dużą uwagę poświęcono akcentom dekoracyjnym i detalom wyposażenia. Nie brak tu ozdób i bibelotów, które budując klimat przestrzeni, świadczą o zamiłowaniu do kolekcjonerstwa.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE