Projekt wnętrz apartamentu: eklektyczny open space

2014-09-10 11:39

Projekt wnętrz dwukondygnacyjnego apartamentu charakteryzuje otwarta przestrzeń, zdominowana przez styl eklektyczny. Mieszkalny open space łączy w aranżacji wnętrza elementy nowoczesności z klasyką, a to wszystko dopełnione jest szczyptą przepychu. Prezentujemy projekt wnętrz według studia Design Factory, który zaskakuje efektownym brakiem granic!

Spis treści

  1. Projekt wnętrz: nowoczesność i klasyka z nutką przepychu
  2. Mieszkalny open space wg studia Design Factory: apartament
  3. Z dbałości o detal: eklektyczne wnętrze

Styl ekletyczny ma wyjątkowy urok. Niesamowitego wyrazu zyskuje on w otwartych i przestrzennych wnętrzach. Założeniem projektowym studia Design Factory było zminimalizowanie ilości pomieszczeń w dwukondygnacyjnym apartamencie, którego łączna powierzchnia wynosi 240 mkw. Projekt wnętrz zakładał połączenie przestronnej kuchni z salonem, dzięki temu powstała efektowna otwarta przestrzeń typu open space.

Projekt wnętrz: nowoczesność i klasyka z nutką przepychu

Założeniem projektu wnętrz było zminimalizowanie ilości pomieszczeń i stworzenie otwartej, niczym nie ograniczonej przestrzeni. Dlatego też, projektanci zdecydowali się na połączenie przestronnej kuchni z dużym salonem, gdzie też znajdują się schody prowadzące na piętro apartamentu. Całość aranżacji wnętrza charakteryzuje zgrabne połączenie stylu nowoczesnego z elementami klasycznymi. Wyjątkowego smaku eklektycznym wnętrzom dodają akcenty świadczące o lekkim zamiłowaniu do przepychu. Zestawienie, choć niecodzienne i nieoczywiste, sprawia wrażenie spójnej kompozycji, składającej się na oryginalną i przyjemną aranżację wnętrz.

Mieszkalny open space wg studia Design Factory: apartament

W projekcie wnętrz część dzienna apartamentu została utrzymana w stonowanej kolorystyce. W aranżacji wnętrza w styl eklektycznym królują jasne i stonowane barwy. Dzięki temu, otwarte wnętrze wydaje się jeszcze przestronniejsze. Na pozór spokojny projekt wnętrz dopełniają stylowe elementy, które decydują o charakterze apartamentu. Nadają mu wyjątkowego stylu, jednocześnie przywodząc na myśl zamiłowanie do przepychu. Choć nadmiar elementów dekoracyjnych i charakterystycznych akcentów może nieco przytłaczać, projekt wnętrz charakteryzuje się niezwykłą spójnością i konsekwencją.

Z dbałości o detal: eklektyczne wnętrze

W aranżacji tej tak naprawdę trudno jednoznacznie wskazać bohatera wysuwającego się na prowadzenie. We wnętrzu zachwycają stylowe meble, które decydują o ogólnym wyrazie apartamentu. Po przeciwnej stronie barykady, choć w tym samym pomieszczeniu, staje nowoczesna forma mebli wypoczynkowych, charakterystyczna dla stylu minimalistycznego. Uroczym dopełnieniem projektu są elementy dekoracyjne wzorowane na stylu glamour. W projekcie wnętrz dużą uwagę poświęcono akcentom dekoracyjnym i detalom wyposażenia. Nie brak tu ozdób i bibelotów, które budując klimat przestrzeni, świadczą o zamiłowaniu do kolekcjonerstwa.