Nowoczesne wnętrza w stylu minimalistycznym: drewno, kamień i cegła we wnętrzu

2014-07-02 13:32

Nowoczesne wnętrza w stylu minimalistycznym cechuje przede wszystkim prostota form, spójna kolorystyka, a także dobór naturalnych materiałów. Białe wnętrze w połączeniu z jasnym drewnem, kamieniem i cegłą na ścianie to pochwała minimalizmu w najczystszej postaci. Prezentujemy projekt wnętrz, który charakteryzuje nowoczesny design idealnie komponujący się z sielskim otoczeniem natury.

Spis treści

  1. Minimalistyczny projekt wnętrza według 81.WAW.PL
  2. Aranżacja pokoju dziennego: biel, drewno i cegła
  3. Nowoczesne wnętrza: pochwała prostoty i minimalizmu

Modernistyczne wnętrza nie muszą być domeną miejskich metropolii. Projekt wnętrz studia 81.WAW.PL jest dowodem na to, że nowoczesny design idealnie współgra z naturalnymi materiałami i świetnie komponuje się z sielskością otoczenia. We wnętrzu dominuje kolor biały, który zgrabnie dopełniono jasnym drewnem, kamieniem oraz białą cegłą na ścianie.

Minimalistyczny projekt wnętrza według 81.WAW.PL

Parter budynku został pomyślany jako strefa typowo dzienna. Tutaj, projektanci ze studia 81.WAW.PL zaplanowali nowoczesne wnętrze na które składa się salon, kuchnia oraz jadalnia, a także hol oraz łazienka gościnna. Wystrój wnętrz został utrzymany w naturalnej stonowanej kolorystyce, gdzie dominuje biel złamana drewnem oraz elementami betonowych konstrukcji. Do centralnej części minimalistycznego - białego salonu - prowadzi nas elegancki hol, w którym na plan pierwszy wysuwa się drewno. Ta część domu została odseparowana od reszty pomieszczeń za pomocą szklanej ściany rozciągającej się na całą wysokość wnętrza. W holu projektanci zaplanowali także szafy wnękowe, które stanowią idealne miejsce do przechowywania niezbędnych rzeczy. Podłoga została pokryta jasną posadzką z twardego konglomeratu, a jako źródło światła występują diody typu LED, które podświetlają sufit.

 

Zobacz więcej projektów wnętrz pracowni 81.WAW.PL

 

Aranżacja pokoju dziennego: biel, drewno i cegła

Minimalistyczną aranżację pokoju dziennego charakteryzuje wszechogarniająca biel. Biała cegła na ścianie idealnie współgra z posadzką z płyt gresowych w kolorze jasnej szarości. Całość białego wnętrza została dodatkowo ocieplona poprzez wyposażenie wnętrza drewnianymi akcentami. W roli stolików kawowych występują pomysłowe pnie drzew, które nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru i nieco przytulności. Dopełnieniem nowoczesnego wnętrza jest oryginalne oświetlenie w postaci stojących lamp na drewnianych nogach oraz lamp podwieszonych na różnej wysokości. Integralną część salonu stanowi jadalnia, wyznaczona za pomocą drewnianego stołu z krzesłami. W aranżacji białej kuchni projektanci zdecydowali się na wykorzystanie tych samych materiałów, co w pozostałej części mieszkania. Takie rozwiązanie sprawia, że całość nabiera wyjątkowej spójności. Lekkości nowoczesnemu wnętrzu kuchennego nadają białe fronty kuchenne zabudowy.

Nowoczesne wnętrza: pochwała prostoty i minimalizmu

Na piętrze projektanci zaplanowali część prywatną. Aranżację sypialni charakteryzuje minimalistyczny styl, drewniana podłoga oraz szare elementy zabudowy, które mają za zadanie podkreślenie skosów dachu. Wygodne łóżko wkomponowano w białą wnękę, a nad miękkim zagłówkiem zlokalizowano nowoczesne kinkiety na długich ruchomych ramionach, które umożliwiają dowolne kształtowanie przestrzeni za pomocą światła. Na uwagę zasługuje także aranżacja dwóch minimalistycznych łazienek. Jedną z nich projektanci ze studia 81.WAW.PL zaprojektowali jako jednolitą przestrzeń z wolnostojącą wanną oraz prysznic, który został sprytnie ukryty za ścianką działową. Dzięki identycznej posadzce, zarówno w części prysznicowej, jak i na powierzchni całej łazienki, wnętrze zyskuje na spójności, a prysznic staje się całkowicie niewidoczny. Prosta forma zabudowy meblowej nadaje wnętrzu dodatkowej lekkości i jest potwierdzeniem minimalistycznego charakteru białego wnętrza. Druga łazienka, którą zlokalizowano przy sypialni, charakteryzuje się konsekwencją rozwiązań. Umywalka jest lekkim nablatowym meblem ustawionym na kamiennym blacie, a niewielkie wnętrze pokoju kąpielowego optycznie powiększa duże lustro. Część z prysznicem została zgrabnie podkreślona za pomocą ciemnoszarej płytki i oddzielona szklaną taflą od reszty pomieszczenia.

Nasi Partnerzy polecają