Nowoczesne wnętrza: projekt wnętrz zdominowanych przez biel

2014-10-16 17:37

Nowoczesne białe wnętrza mieszkania zaskakują pozorną prostotą, która jednocześnie urzeka ponadczasowym stylem. Projekt wnętrz wyróżnia się silnie kontrastującymi elementami, które stanowią zgrabne przełamanie delikatnej aranżacji. We wnętrzu mieszkania dominuje kolor biały, który wyznacza ogólny charakter aranżowanej przestrzeni i decyduje o jej subtelnym wyrazie. Prezentujemy projekt wnętrz nowoczesnego mieszkania, za który odpowiada studio Perfect Space.

Spis treści

  1. Nowoczesne wnętrze: minimalistyczny pokój dzienny
  2. Salon z kuchnią w bieli: przestrzeń i prostota
  3. Nowoczesne białe wnętrza w minimalistycznym wydaniu

Nowoczesne wnętrza jawią się jako pochwała prostoty i minimalizmu. Projektanci ze studia Perfect Space postawili na białe wnętrza, które kształtują przyjemną i przytulną przestrzeń. Nie popadając jednak w rutynę, zdecydowano się na efektowne przełamanie subtelnej kolorystyki za pomocą dodatków dekoracyjnych. Idealnym dopełnieniem nowoczesnych wnętrz mieszkania jest jasna drewniana podłoga.

Nowoczesne wnętrze: minimalistyczny pokój dzienny

Część dzienna nowoczesnego wnętrza mieszkania została pomyślana jako salon z kuchnią. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni udało się także wygospodarować dodatkowe miejsce na niewielką strefę jadalną. Ta została wyraźnie wyznaczona niewielkiego okrągłego stołu dopełnionego minimalistycznymi krzesłami. Całość przestronnego wnętrza została utrzymana w jasnej kolorystyce, na tle której na prowadzenie wybija się strefa wypoczynkowa. Wygodna kanapa w kolorze mocnej szarości została zlokalizowana pomiędzy częścią kuchenną i częścią salonową, dzięki czemu stanowi umowną granicę między nimi w nowoczesnym wnętrzu.

Salon z kuchnią w bieli: przestrzeń i prostota

Pokój dzienny został całkowicie otwarty na białą kuchnię. W niej królują minimalistyczne fronty białej zabudowy z lakierowanego MDF. Idealnym dopełnieniem, a zarazem przełamaniem monochromatycznego nowoczesnego wnętrza są kuchenne blaty wykonane z drewna nawiązującego kolorem do podłogi. Umowną granicę wyznaczającą przestrzeń kuchenną stanowi także mini wyspa kuchenna, która stylistyką została ujednolicona z resztą aranżacji. Takie rozwiązanie sprawia, że projekt kuchni nabiera wyjątkowej spójności i stanowi idealne domknięcie części salonowej. Dodatkowego charakteru przestrzeni dziennej dodają ogromne okna, które wpuszczając do wnętrza światło naturalne sprawiają, że to wydaje się jeszcze przestronniejsze.

Nowoczesne białe wnętrza w minimalistycznym wydaniu

Na uwagę w projekcie wnętrz zasługuje także aranżacja łazienki, również w kolorze białym tak jak reszta mieszkania. Wnętrze zostało pomyślane jako biała przestrzeń kąpielowa urządzona w absolutnie minimalistycznym stylu. W podobnej stylistyce co reszta wnętrz mieszkania została także urządzona sypialnia. Wnętrze sypialni to prawdziwa oaza spokoju, w którym króluje minimalizm i jasne kolory. W kwestii doboru mebli do sypialni zdecydowano się na absolutne minimum. Zdecydowanym bohaterem wnętrza jest duże łóżko. Białe wnętrze sprawia wrażenie ogromnej przestrzeni, która pozwala na prawdziwy relaks. Charakteru i lekkości aranżacji wnętrza białej sypialni dodają jasne długie zasłony, pozwalające na osiągnięcie prywatności.

Kontakt z pracownią:

PERFECT SPACE http://perfectspace.pl/Bruzdowa 100E lok. 1 02-991 Warszawa