Nowoczesne, przytulne i eleganckie. Dwupokojowe mieszkanie w ciepłych barwach

2023-10-17 11:20

Urządzanie pierwszego wspólnego mieszkania to jednocześnie ekscytujące i niełatwe zadanie. Młode małżeństwo, marząc o przytulnym, funkcjonalnym i pięknym mieszkaniu poprosiło o pomoc Karola Cieplińskiego z pracowni BLACKHAUS. Co zrobić, żeby w domu było przytulnie? Przeczytajcie.

Spis treści

  1. Zmiana układu mieszkania
  2. Jak dobrać kolory do wnętrza?
  3. Tapeta w sypialni za łóżkiem
  4. Biało-szara łazienka
  5. Jak urządzić stylowe wnętrze? Oto przykłady z prawdziwych mieszkań:

Zmiana układu mieszkania

Po konsultacji z projektantem właściciele zrezygnowali z 3-pokojowego układu mieszkania i zamienili je w przestronniejsze, dwupokojowe lokum. Podział między salonem a kuchnią został wyznaczony przez podłogę — w kuchni jest to szykowny konglomerat z delikatnym użyleniem, natomiast w salonie — francuska jodełka, która wprowadza ciepło i przytulny klimat do strefy dziennej.

Jak dobrać kolory do wnętrza?

Kontrast widzimy również w kolorystyce kuchni i salonu. W tej pierwszej mamy do czynienia z dominacją bieli — monochromatyczna, nieskazitelna, biała kuchnia niemal wtapia się w ścianę. Z kolei w salonie królują ciepłe barwy ziemi oraz subtelna elegancja. Wdzięku i klasy dodają salonowi złote dodatki i welurowa sofa w kolorze królewskiego granatu.

By jeszcze bardziej ocieplić strefę dzienną, architekt zastosował ciekawy zabieg — wyłożył sufit w salonie tapetą imitującą drewno.

Tapeta w sypialni za łóżkiem

Wchodząc do sypialni pierwsze, co rzuca się nam w oczy to tapeta z motywem dżungli na ścianie tuż za łóżkiem. Tapetę uzupełniają białe lampy w kształcie małp wspinających się ku sufitowi. Podłoga w sypialni również została wyłożona drewnianą jodełką, a na suficie, podobnie jak w salonie, znalazła się jasna tapeta imitująca drewno.

W pokoju nie zabrakło również dyskretnej garderobianej szafy oraz toaletki pani domu. Naprzeciwko łóżka natomiast postawiono stylową konsolę z dekoracyjnymi detalami, a tuż nad nią — pejzaż w pozłacanej, rzeźbionej ramie oraz dekoracyjną oprawę oświetleniową.

Biało-szara łazienka

Minimalistyczna łazienka utrzymana jest w odcieniach bieli i szarości. Znalazło się tu miejsce na toaletę, kabinę prysznicową oddzieloną kolorystycznie od reszty wnętrza, umywalkę wraz ze strefą przechowywania oraz biały, designerski grzejnik.

Okrągła tafla lustra nad umywalką została podświetlona od spodu, co daje niesamowity efekt wizualny — sprawia wrażenie, jak gdyby lustro unosiło się nad powierzchnią ściany. 

Jak urządzić stylowe wnętrze? Oto przykłady z prawdziwych mieszkań: