Małe mieszkanie z antresolą: skandynawskie wnętrze w ponadczasowej odsłonie

2014-10-27 23:08 Anna Rychlewicz

Małe mieszkanie, w którym króluje skandynawska biel, a całość zdominowana jest naturalnym drewnem, ujmuje szykiem i elegancją w najprostszym wydaniu. Nowoczesny projekt wnętrz został zgrabnie przełamany modną szarością, a wyrazistego charakteru przestrzeni nadają drzwi wykonane z płyty OSB. Prezentujemy projekt małego mieszkania z antresolą, za który odpowiadają projektanci z pracowni Vostok Design Wojciech Gawinowski.

Małe mieszkanie to ogromne wyzwanie dla projektantów wnętrz. Podobnie było w przypadku krakowskiej kawalerki, która miała zostać zaaranżowana jako lekkie skandynawskie wnętrze, które wyróżniać będzie nutka elegancji i prostota formy. Małe mieszkanie pierwotnie składało się z jednej przestrzeni o łącznej powierzchni użytkowej 35 mkw. W wyniku pomysłowych i niekonwencjonalnych rozwiązań, udało się zaprojektować wnętrze małego mieszkania z antresolą, które ujmuje prostotą i elegancją zarazem.

Małe mieszkanie z antresolą: jak wygospodarować przestrzeń?

Projektanci z pracowni Vostok Design Wojciech Gawinowski, chcąc maksymalnie wykorzystać przestrzeń mieszkania zdecydowali się na niekonwencjonalne rozwiązanie. Projekt wnętrz zakładał rozebranie podwieszanego sufitu i odzyskanie drewnianych belek. To z kolei pozwoliło na zaaranżowanie dodatkowego poziomu w małym mieszkaniu. W ten sposób powstała niewielka antresola, na której urządzono sypialnię, która w razie potrzeby może pełnić rolę pokoju gościnnego. Całość została utrzymana w skandynawskim stylu w niesamowicie subtelnej odsłonie. W małym mieszkaniu dominuje minimalistyczne drewno, które nadaje projektowi wnętrz niepowtarzalnego uroku. W projekcie kawalerki nie brakuje jednak aranżacyjnych zaskoczeń. Na szczególną uwagę w aranżacji małego mieszkania zasługują drzwi we wnętrzu, które zostały wykonane z płyty OSB. Takie rozwiązanie stanowi mocny punkt aranżacji, jednocześnie decydując o jej ostatecznym wyrazie.

Projekt wnętrz: skandynawskie wnętrze w ponadczasowej odsłonie

Otwartą przestrzeń małego mieszkania stanowi niewielki salon, który został odgrodzony od kuchni jedynie za pomocą blatu. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni pozwoliło na dodatkowe zagospodarowanie tej strefy jako niewielkiej części jadalnej. Dostawienie do blatu dwóch krzeseł barowych pozwoliło na zaaranżowanie funkcjonalnego miejsca do spożywania posiłków. Aranżacja kuchni została utrzymana w jasnej kolorystyce, której jedynym przełamaniem jest ciemna podłoga. Ta, jednocześnie została pomyślana jako wyraźne zaznaczenie granicy części kuchennej. Część wypoczynkowa natomiast została zaakcentowana za pomocą niewielkiej sofy i oryginalnego stolika z palet. Lekkości wnętrzu dodaję zwiewne zasłony w oknie, a maksymalne doświetlenie powierzchni światłem naturalnym sprawia, że przestrzeń ta wydaje się optycznie większa.

Małe mieszkanie według Vostok Design

Małe mieszkanie zostało utrzymane w jasnej kolorystyce, w której dominuje skandynawska biel. Ta, została zgrabnie dopełniona drewnianymi elementami, które paradoksalnie dodają jej lekkości i wyrazistego charakteru. Całość została dopełniona elementami szarości, a jedynym mocniejszym akcentem kolorystycznym we wnętrzu małego mieszkania jest sofa w kolorze czarnym. Dodatkowego charakteru jasnemu wnętrzu dodają odkryte drewniane belki, które jednocześnie są niepowtarzalna ozdobą wnętrza. W projekcie małego mieszkania na szczególną uwagę zasługuje także aranżacja łazienki. W niewielkim wnętrzu kąpielowym, projektantom udało się wygospodarować miejsce na wygodną wannę oraz funkcjonalny prysznic. Całość została utrzymana w kolorze modnej szarości, którą rozjaśniają białe skosy i duże okna dachowe.

Kontakt z pracownią:

Vostok Design Wojciech Gawinowski
http://vstk.eu/
Syrokomli 7/2
30-102 Kraków

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021