Luksusowy projekt apartamentu. Dwa poziomy w centrum miasta!

2017-07-06 15:00

Mieszkanie jest nowoczesne, piękne i przytulne. Przez okna dachowe wpada mnóstwo światła. Mimo, że apartament jest w samym centrum wielkiego miasta przez okna słychać tylko śpiew ptaków. Zobaczcie jak wygląda dwupoziomowy apartament w stylu nowoczesnym w centrum Krakowa!

Nikt nie spodziewa się w oficynie kamienicy (z przełomu  XII/XIII wieku) w sercu Krakowa tak nowoczesnego apartamentu. Początkowo aranżacja wnętrz miała być inna, z mocnymi akcentami nawiązującymi do historii miejsca. Jednak w trakcie prac projektowych wprowadzono szereg zmian celem ocieplenia projektu i próby połączenia stylów: nowoczesnego i new hampton - na tym szczególnie zależało młodej właścicielce. Zmienił się też pierwotny projekt budowlany. Gruntownie przebudowany został dół apartamentu. Pomieszczenie gospodarcze w obrębie obecnego salonu zamieniono  na sypialnię, a nowe usytuowano w strefie wejściowej, wydzielono aneks kuchenny. Poddasze nie było w ogóle zaaranżowane. Cały układ funkcjonalny był wykonywany na nowo. Dodatkowa przeszkodą był pion z instalacjami wypadający nieszczęśliwie na środku powierzchni.

Salon z kuchnią i jadalnią - jasno i wysoko

Dolny poziom apartamentu stanowi połączona przestrzeń salonu z kuchnią, jadalni oraz wydzielone sypialnia (pierwotnie tu było pomieszczenie gospodarcze) z łazienką, garderoba i pralnia. Całość jest przestronna, a układ funkcjonalny zaprojektowany na nowo. Wygodna szara sofa i dwa fotele zapewniają mnóstwo miejsca  do odpoczynku i podczas odwiedzin gości. Niebieski akcenty dodają świeżości stonowanej, neutralnej kolorystyce. Symetrycznie ustawione fotele, dywan z charakterystycznym wzorem stoliki kawowe na metalowych podstawach spełniają marzenie właścicielki o stylu hamptons w mieszkaniu. Właścicielce  bardzo zależało na kuchni otwartej na salon (nie było jej w pierwotnym projekcie mieszkania). Jest wyposażona w nowoczesne, luksusowe akcesoria, np. szufladę podgrzewającą filiżanki. Od strony kuchni półwysep jest blatem roboczym z płytą indukcyjną, a od strony salonu podwyższony staje się blatem barowym.

Czytaj też: Antresola w mieszkaniu czyli jak wykorzystać wyjątkową wysokość

 

 

Aneks kuchenny w apartamencie
Autor: Marcin Czechowicz

Schody jak wstęga z kartonu

Przepiękne schody na piętro są tak lekkie, że wyglądają jak wycięte z brystolu.  Początkowo miały być wykonane z materiału będącego połączeniem betonu i keramzytu – mówi projektantka. – Jednak po wyliczeniach konstrukcyjnych okazało się, że to zbyt duże obciążenie dla stropu. Ostatecznie są drewniane, pomalowane na biało. Ciekawostka może być to, ze właścicielka i i jej ojciec – każdy na własną rękę szukali pomysłu na schody. Okazało się, ze podobają im się dokładnie  te same schody! I dokładnie takie pojawiły się w apartamencie.

Czytaj też: Schody w domu

 

Schody w nowoczesnym apartamencie
Autor: Marcin Czechowicz

Sypialnia na piętrze otwarta na salon

Na piętrze, za szklaną ścianą, mieści się sypialnia współlokatorki właścicielki, z wydzielonym miejscem do nauki. Szklana ściana była wspólnym pomysłem właścicieli i projektantów. Podczas nieobecności głównej lokatorki jest odsłaniana (na co dzień zasłona zapewnia niezbędną intymność lokatorce i właścicielce) i tym samym otwiera ogromną przestrzeń. Łóżko i zagłówek według projektu architektów zostały wykonane na zamówienie.

Łazienki – ponadczasowa, elegancka aranżacja

Główni inwestorzy, czyli rodzice właścicielki mieszkania, chcieli i wannę, i prysznic. Usytuowanie pośrodku wanny wolnostojącej, a tuż za nią szyby prysznicowej pozwoliło na wprowadzenie obu elementów. Łazienka nie zmniejszyła się optycznie. Wielka tafla nie zamyka przestrzeni, wręcz przeciwnie, nawet ją delikatnie odbija i powiela. W łazience pojawia się niewiele dodatków, ponieważ okładziny z kamienia są ozdobą samą w sobie. W mniejszej łazience jedną ścianę obłożono  fornirem. Tworzy elegancki duet z chłodnym granitem. Zamyka pojemną szafkę, w której mieszczą  się zapasowe ręczniki, chemia, papier, wszystko to, co powinno być w toalecie dla gości ale skrzętnie ukryte. Żadna z łazienek nie kryje pralki czy suszarki – na nie jest miejsce w pomieszczeniach gospodarczych w strefie wejścia.

Czytaj też: Aranżacje łzienek z kamieniem

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021