Klasyka i nowoczesność w domu w Oksfordzie. Zobacz, jak łączyć style!

2018-01-25 14:46

Wiktoriański dom w Oksfordzie stanowi świetny przykład, jak łączyć style we wnętrzach. W części „starej” króluje klasyka, natomiast w nowszej – styl industrialny i nowoczesny. W takim domu może śmiało mieszkać duża rodzina o zróżnicowanych gustach.

Spis treści

  1. Wnętrze wiktoriańskie – klasyczna część domu
  2. Nowoczesna strefa domu – industrial spotyka vintage
  3. Więcej wnętrz w stylu eklektycznym: zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Odrestaurowany dom w Oksfordzie należy do Jeanne i Tima, angielskiego małżeństwa. Właściciele chcieli połączyć ze sobą dwa światy, czyli klasyczny wiktoriański klimat z nowoczesnym designem. Ciekawym rozwiązaniem w domu jest podwójna piwnica. Oprócz tego zwrócono uwagę na dobre oświetlenie – zarówno naturalne, jak i sztuczne. Dotyczyło to przede wszystkim ciemnego drugiego piętra.

Wnętrze wiktoriańskie – klasyczna część domu

Jak przystało na dom wiktoriański, w części wnętrz króluje styl klasyczny. Pojawiają się zabytkowe meble, eleganckie tkaniny, a także gustowne dekoracje. Wszystko jednak potraktowane z nowoczesną fantazją. Uwagę zwracają barwne, energetyczne akcenty – np. pikowana żółta tapicerka krzeseł w jadalni. Wnętrza stanowią też miejsce ekspozycji sztuki nowoczesnej. Widać w nich również wpływ bieżących trendów (m.in. lśniące miedziane lampy sufitowe).

Kolorystyka tła, czyli ścian i podłóg, to wyraźny ukłon w stronę neutralnej stylistyki skandynawskiej. Odcień szarości na ścianie urokliwie podkreślono za pomocą wysokich białych listew oraz sztukaterii.

..  Styl wiktoriański, czyli jaki? Poznaj jego założenia >>>

Nowoczesna strefa domu – industrial spotyka vintage

Przestronna część nowoczesna to salon z jadalnią, kuchnią oraz wyjściem na taras. Nad całą strefą ciągnie się świetlik, który wpuszcza do środka jeszcze więcej światła dziennego. W kolorystyce ścian dominuje kolor kremowy, jednak wyraźnie wyróżnia się część z cegłą w górnej części. Dekoruje ją przede wszystkim duży nowoczesny zegar. Wzdłuż zaplanowano galerię zdjęć w czarnych ramkach, dla których jedynym „przerywnikiem” jest telewizor.

Industrialny klimat wprowadzają metalowe meble, a z kolei krzesła w stylu retro projektu Ray & Charlesa Eamesów zapewniają więcej ciepłych barw (żółcień, brąz).

W części kuchennej postawiono na stylistykę nowoczesną. Proste białe fronty zabudowy świetnie komponują się z szarością inox AGD. Nie zapomniano o praktycznej wyspie kuchennej, która pełni funkcję barku.

Klimat nowoczesny dominuje także w łazience. Biel asymetrycznej wanny wolnostojącej pięknie prezentuje się na szarym tle. Nad wanną wisi intrygujący żyrandol – klasyczny w formie, ale wykonany z transparentnego szkła, pośród którego wiją się czerwone przewody. Kąpiel można brać także pod prysznicem. Zrezygnowano z brodzika i tradycyjnej kabiny na rzecz lekkiej optycznie przesłony ze szkła.

..  Prysznic bez brodzika i kabiny – nowoczesne rozwiązanie do łazienki >>>

Więcej wnętrz w stylu eklektycznym: zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE