Jestem w ciągu

2018-08-08 16:27

Dzień dobry, nazywam się Arleta i jestem uzależniona od malowania mebli – tak zaczyna opowieść o sobie Arleta Siwek. – Jestem w ciągu od kilkunastu lat i nie zamierzam się leczyć!

Arleta
Autor: Piotr Mastalerz - Moja rodzina to mąż Piotr oraz córki – 8-letnia Ola i 5-letnia Zosia - opowiada Arleta.

Przerabiam różne rzeczy, odkąd pamiętam. Jako dziecko lubiłam przesiadywać w warsztacie mojego taty. W pamięć wryło mi się każde narzędzie i ich specyficzny zapach. Lubiłam bawić się imadłem… Moje zapędy do refreszingu, fantazja i arystyczne wizje zostały na jakiś czas uśpione.

Najważniejsza odwaga

Skończyłam liceum ekonomicze, a potem takie studia, podjęłam pracę w zawodzie. Wszystko było poukładane, a rodzice – dumni. Jednak świat cyferek i bankowych zasad mnie nudził, wręcz odpychał. Czułam, że mam permanentny PMS, ciągle byłam niezadowolona i rozdrażniona. Życie płynęło dalej, urodziłam Olę i… więcej mnie w banku nie ujrzeli. Podjęłam pracę w rodzinnej firmie transportowej, ale to też nie było to. W dzień znów siedziałam w papierkach, a wieczorem odnawiałam krzesła, taborety, skrzynie, pudełka i nieśmiało marzyłam o zajęciu się refreszingiem na poważnie. Jednak urodziła się Zosia i znów swoje plany odłożyłam. Tyle że w każdej wolnej chwili szlifowałam, malowałam, przerabiałam. Spod mojego pędzla wychodziły kolejne cuda. Pewnego pięknego dnia oznajmiłam mężowi, że chcę się tym zająć na stałe, chcę z tego żyć, bo innej pracy sobie nie wyobrażam. W jego oczach zobaczyłam przerażenie i sceptycyzm na poziomie 10 w skali od 1 do 10, lecz także i odrobinę zrozumienia.

W zgodzie ze sobą

Ustaliliśmy dwa miesiące próbne. Minął miesiąc, drugi, trzeci i czwarty, a ja nadal szalałam ze szlifierką, wkrętarką i pędzlami. Wyżywałam się artystycznie na meblach, a te szybko znajdowały nabywców. Teraz prowadzę własną firmę i stylizuję meble na zamówienie. Wszystko przy nich wykonuję ręcznie. Wysyłam je w najróżniejsze miejsca w Polsce, a także do Niemiec i Anglii. Jestem szczęśliwa!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE