Przytulne beże, biel i drewno - ten dom przeszedł niezwykłą metamorfozę. Wyszło znakomicie!

2024-04-19 16:34

Przed remontem 110-metrowy dom w Środzie Śląskiej nie zachęcał do przeprowadzki. By nadać mu nowoczesnego i jednocześnie przytulnego charakteru, właściciele postanowili skorzystać z pomocy arch. Anny Smardz z Marmur Studio. Jak wyszło? Zobacz efekt tej niezwykłej metamorfozy!

Spis treści

  1. Otwarta strefa dzienna - beże, biel i drewno
  2. Zieleń i plecionka wiedeńska w sypialni
  3. Łazienka z prysznicem walk-in
  4. Mała łazienka z mikrocementem na ścianach
  5. Metamorfoza domu rodzinnego w Środzie Śląskiej. Zdjęcia

Otwarta strefa dzienna - beże, biel i drewno

Dom jest kompaktowy, ale jego układ sprawia, że wnętrza wydają się dużo przestronniejsze. Architektka postanowiła zostawić oryginalny układ pomieszczeń, istniejące schody na poddasze i drzwi wewnętrzne.

Ciepły i przytulny klimat w części dziennej, uzyskano przez wprowadzenie do wnętrz naturalnych materiałów m.in. drewna i plecionki wiedeńskiej, a także jasnych kolorów, m.in. bieli, beżu i delikatnej szarości. Neutralne kolory świetnie komponują się z czarnymi meblami i ciemniejszymi elementami wyposażenia.

W kuchni połączonej z jadalnią dominują biało-czarne kontrasty (biała zabudowa i czarny, kamienny blat). To stylowe, ponadczasowe połączenie wprowadza do wnętrza nutę elegancji i luksusu.

Drewniane elementy w kuchni i jadalni (drzwi do spiżarni, podłoga w jodełkę i solidny dębowy stół w stylu loft łagodzą kontrasty i ocieplają pomieszczenie. Ciekawym detalem jest plecionka wiedeńska na krzesłach (pojawia się ona również w sypialni i w salonie).

Zieleń i plecionka wiedeńska w sypialni

Sypialnia została przemalowana na biało, co pomogło ujarzmić nieco skosy. Duże łóżko z zagłówkiem w stylowym butelkowo-zielonym kolorze stanowi przyjemny dla oka akcent kolorystyczny. Dobrze prezentują się również szafki nocne z plecionką wiedeńską.

Łazienka z prysznicem walk-in

Minimalistyczna łazienka na parterze zachowana jest w biało-szaro-czarnych barwach. Większą część ściany nad umywalką wykończonej czarnymi płytkami-cegiełkami zajmuje okrągłe lustro. Ciekawym akcentem jest podłoga wyłożona płytkami imitującymi modne obecnie lastryko. Uroku i oryginalności dodaje łazience również czarna armatura i złote lampy.

Mała łazienka z mikrocementem na ścianach

Natomiast największą metamorfozę przeszła łazienka na piętrze. Początkowo strefa WC i kąpielowa były oddzielone ścianą i funkcjonowały jako dwa odrębne, mikroskopijne pomieszczenia pod skosami. Architektka zdecydowała na wyburzenie ścianki i pokrycie ścian mikrocementem. Udało się nawet wstawić do środka wolnostojącą wannę (przed remontem była tam kabina prysznicowa).

Podoba Ci się ta metamorfoza? Zobacz projekty z pracowni Marmur Studio

Metamorfoza domu rodzinnego w Środzie Śląskiej. Zdjęcia

Modna biel we wnętrzach. Najładniejsze odcienie koloru białego, rodzaje bieli

Otwarta kuchnia – na co zwrócić uwagę podczas projektowania? Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię.