Aranżacja wnętrza: Loft artystyczny czyli pracownia jak mieszkanie czy odwrotnie? Zdjęcia!

2014-11-18 14:17

Loft artystyczny jest mieszkaniem czy pracownią? Okazuje się, że jest tym i tym. Żywica epoksydowa na podłodze pomaga utrzymać czystość, a kolor biały to podstawa aranżacji atelier każdego artysty. Zobaczcie zdjęcia z loftu w kolorach białym i pomarańczowym wrocławskiej artystki XY.

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrza: kolor biały, pomarańczowy i reszta
  2. Aranżacja wnętrza: pracownia w mieszkaniu czy mieszkanie w pracowni?

Atelier, to tak na prawdę lokal po fabryce rękawiczek. Zostało urządzone w formie loftu, dzięki czemu jest dużo otwartej przestrzeni, potrzebnej artystce do pracy. Oczywiście jest tu też mnóstwo dobrego światła. Podstawą aranżacji loftu artystycznego jest kolor biały ale nie tylko. Tak naprawdę motywem przewodnim aranżacji kolorystycznej pracowni jest zupełnie inny kolor. W atelier można nie tylko pracować ale również odpoczywać, gotować i kapać się czyli zupełnie normalnie żyć.

Aranżacja wnętrza: kolor biały, pomarańczowy i reszta

Pracownia artystki nie jest tradycyjnie cała w kolorze białym. Owszem, baza jest biała. Kolor biały panuje na ścianach i posadzce z żywicy epoksydowej. Biel stanowi tło dla prac artystki i dla kolorowych luksusowych mebli. Amarantowa jest sofa w pracowni, czerwone krzesła przy stole jadalnianym. Ale tak naprawdę kolorystycznym motywem przewodnim aranżacji pracowni jest kolor pomarańczowy. Opanował on obramowanie okien – w słoneczne dni dając przyjemną poświatę. W tym kolorze są też magazynowe drzwi od zaplecza. Kolor pomarańczowy w połączeniu z amarantem i czerwienią mebli stanowi bardzo energetyczne połączenie kolorystyczne, na które nie każdy śmiertelnik jest gotowy. Kiedyś, na parapecie okiennym, rosły nawet prawdziwe pomarańcze. Jednak nie przetrwały. Teraz swoje miejsce znalazły tam, znacznie bardziej odporne na zapominanie o nich, bardzo ostre papryczki.

Aranżacja wnętrza: pracownia w mieszkaniu czy mieszkanie w pracowni?

Właścicielka mówi, że jest to atelier urządzone po domowemu. Największe pomieszczenie oczywiście służy do pracy. Artystka potrzebuje dużo miejsca kiedy jest w fazie twórczej.  Jej obrazy są zazwyczaj w rozmiarze XL – jak mówi, lubi się rozpędzić z farbami. W pomieszczeniu wykończonym żywicą epoksydową znajduje się też „centrum dowodzenia i załatwiania” czyli biurko z komputerem.  Jest tu też tak zwany zakątek chilloutowy służący prezentacji sztuki.  Tu pracownia, w razie potrzeby,  zamienia się w showroom. Drugim pomieszczeniem, co do powierzchni jest kuchnia. Jest to pokój amfiladowy – za nim znajduje się pracownia. Kuchnię dominuje ogromny mebel, wyposażony w mnóstwo bardzo potrzebnych schowków. Jednak prosta forma i kolor biały mebla powodują, że wrażenie ponadprzeciętnej wielkości zostaje znacznie złagodzone. Po pracy można wykąpać się w wannie – oczywiście ozdobionej graficznym kolażem, zrobić obiad, posłuchać relaksującej albo inspirującej muzyki lub zdrzemnąć się na kanapie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE