Aranżacja wnętrz: salon z kuchnią w stylu industrialnym z wzorem plastra miodu w tle!

2015-07-28 10:43 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja wnętrz mieszkania w stylu industrialnym to mieszanka betonu, stali i drewna. Mimo to salon z kuchnią sprawiają wrażenie przyjemnie domowe. Zobaczcie inspirujące zdjęcia salonu z kuchnią w udomowionym  stylu industrialnym!

Aranżacja wnętrza mieszkania w stylu industrialnym. Najmocniejszą stroną projektu wnętrz wyróżniającego się spośród innych jest połączenie betonu, stali i drewna. Ciepły odcień deski dębowej, czyli drewna z naszej strefy klimatycznej, idealnie współgra z chłodem szarego betonu i czarnej stali. Takie zestawienie elementów w stylu industrialnym, pozornie nie pasujących się do siebie, sprawia, że materiały te podkreślają się, wydobywając wzajemnie swoje najładniejsze cechy. Chłód betonu powoduje, że drewno dębowe wydaje się wręcz ciepłe i miękkie w dotyku, a stal w detalach oświetlenia i stołu nie wydaje się tak surowa. Zasługą autora projektu wnętrz i aranżacji,  architekta wnętrz Jacka Tryca z pracowni Tryc.pl jest zachowanie dyscypliny kolorystycznej i konsekwentny dobór materiałów.

Zobacz więcej: beton architektoniczny we wnętrzach

 

Aranżacja salonu: beton, dąb i szara sofa, czyli zestaw idealny!

Aranżacja salonu w stylu industrialnym jest oszczędna w formie.  Szary beton na ścianie głównej, białe ściany, czarna stal oświetlenia szynowego i podstawy stołu oraz dębowe deski podłogowe. Taka konsekwentna baza aranżacji wnętrza to podstawa w stylu industrialnym rodem z hal przemysłowych. Ważne jednak by być konsekwentnym i nie ulegać pokusom dodawania detali, bo nie o to chodzi w stylu industrialnym. Na konsekwentnie surowym tle znakomicie sprawdzają się proste meble, nawiązujące do klasyków designu z początku drugiej połowy dwudziestego wieku. Tylko tak można dostrzec ich prawdziwą urodę. Delikatna szafka pod telewizorem i lampka z przerobionego telefonu z ebonitu ewidentnie nawiązują do lat 50tych i 60tych dwudziestego wieku. Podobnie pikowana, szara sofa. Natomiast stół jadalniany to przykład współczesnego designu w stylu industrialnym. Stalowe profile pomalowane na czarno i prosty drewniany blat w połączeniu z przezroczystymi, eterycznymi krzesłami Louis Ghost, proj. Philippe Starck’ a również stanowią zderzenie form i materiałów. Jak widać proste i dobre elementy aranżacji wnętrz zawsze będą do siebie pasowały, a dzięki możliwości mieszania mebli z różnych epok wnętrza w stylu industrialnym będą zawsze jedyne w swoim rodzaju i na pewno szybko się nie znudzą.

Zobacz także: biała kuchnia nie jest nudna!

 

Aranżacja kuchni: biała kuchnia i szary plaster miodu

Biała kuchnia, otwarta na salon stanowi równowagę funkcji i estetyki. Urządzenia AGD ukryto w niewidocznej od strony salonu wysokiej zabudowie. Brak szafek wiszących sprawia, że biała kuchnia jest mniej „kuchenna”, nie dominuje aranżacji salonu. Jednocześnie dzięki temu, że zrezygnowano z górnych szafek można było wyeksponować szare płytki w kształcie plastra miodu. Takie heksagonalne płytki cieszą się coraz większą popularnością we współczesnych aranżacjach wnętrz. Heksagonalny kształt płytek sprawia, że zakończenie okładziny nigdy nie jest równe i wręcz zachęca do takiego układania płytek by podkreślić ich wyjątkowy kształt. Elementem spajającym salon z kuchnią  w całość jest oświetlenie szynowe na suficie. Stal pomalowana na czarno podkreśla industrialny charakter betonu na ścianie. Deski dębowe na podłodze natomiast łagodzą przemysłowy charakter wnętrza i nadają mu domowego ciepła. To co zasługuje jeszcze na uwagę w aranżacji wnętrza to sposób ułożenia dębowych desek. Jednocześnie łączą i dzielą poszczególne pomieszczenia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021