Aranżacja wnętrz: salon z kuchnią. Loft romantic

2012-07-19 13:48

Loft ma tylko 63 m2, za to dużo pomysłów na aranżacje wnętrz. Salon z kuchnią tworzą na dole otwartą część dzienną. Aranżacja salonu i kuchni jest w modnym stylu miks.

Loft w kompleksie Woronicza Qbik. Projekt wnętrza wykonała Justyna Smolec. Mieszkanie ma 63 m2, aranżacja wnętrz jest nowoczesna i lekka. Dolny poziom w lofcie łączy funkcje salonu, jadalni i kuchni. Salon z kuchnią to centrum życia codziennego i towarzyskiego. Nieduża powierzchnia wnętrza wymogła dyscyplinę w doborze umeblowania. Kuchenna zabudowa to tylko wyspa. Schody prowadzą do strefy „nocnej” na antresoli.

Loft: aranżacja salonu z kuchnią

Urządzając salon z kuchnią w lofcie architektce zależało na stworzeniu wakacyjnego klimatu, na wzbudzeniu skojarzeń z wypoczynkiem. By uzyskać takie wrażenie, w aranżacji salonu i kuchni użyto jasnych barw, czerń rezerwując dla akcentów. Na podłogi w salonie i kuchni oraz stolarskie wykończenia został wybrany bielony dąb. Do aranżacji wnętrza wykorzystano wyłącznie naturalne tkaniny: len, bawełnę i wełnę. Od razu wystrój salonu i kuchni zrobił się sielski i przytulnh... Nie dajmy się jednak zwieść iluzji, to jednak nowoczesny loft.

Styl loftu

Mieszkanie w warszawskim apartamentowcu Qbik mimo wakacyjnej aury i romantycznego wystroju wnętrza ma wiele cech nowoczesnego loftu. - Salon z kuchnią ma np. betonowe lampy, śruby wystające z metalowej balustrady, blaszane stopnie schodów, stalowy pomocnik w kuchni - są to surowe elementy wyposażenia wnętrza, które nadają industrialny wystrój. Wątek urbanistyczny w aranżacji salonu i kuchni wprowadzają też czarno-białe zdjęcia architektonicznych obiektów i detali. Wysokie na dwie kondygnacje przeszklenie, charakterystyczne dla loftu, kadruje zielony sielski obraz, ale zza muru drzew wyłania się miejski pejzaż. W nowoczesnym projektowaniu wnętrz nie ma sztywnego podziału na style. W tej aranżacji wnętrz minimalizm łagodnieje, styl loftowy zyskuje przydomek „soft”. Modne jest miksowanie. Zbytnia jednoznaczność nudzi i tych, którzy kreują wnętrza, i tych, którzy w nich mieszkają. Powszechnie uważa się, że lofty powstają tylko na dużych przestrzeniach. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby także mniejsze powierzchnie, choćby właśnie sześćdziesięciometrowe, projektować w stylu industrialnym. Takie wnętrza zyskują, gdy - jak w przypadku tego mieszkania - są otwarte na dwie kondygnacje, gdy mają duże okna, antresole, balustrady i schody. Wówczas sprawiają wrażenie większych, przestronniejszych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021