Aranżacja kawalerki: jasne kolory i proste formy, czyli o sukcesie w aranżacji małego mieszkania

2014-12-17 0:01

Aranżacja kawalerki, w której dominują jasne kolory i proste formy. Nowoczesne małe mieszkanie urzeka minimalizmem i funkcjonalnością. Jedna przestrzeń kawalerki łączy w sobie zarówno salon z aneksem kuchennym, strefę sypialnianą oraz kącik do pracy. Wszystko to zaprojektowane na zaledwie 39 mkw. Prezentujemy świetną aranżację kawalerki, za którą odpowiada Pera Studio.

Spis treści

  1. Aranżacja kawalerki: przestrzeń do życia, odpoczynku i nauki
  2. Aranżacja małego mieszkania: klucz do sukcesu
  3. Aranżacja kawalerki: funkcjonalne rozwiązania

Aranżacja kawalerki to ciężki orzech do zgryzienia. Jedno wnętrze kawalerki pełni funkcję pokoju dziennego, aneksu kuchennego i strefy jadalnianej. Wszystko to musi być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim estetyczne. Projekt studenckiej kawalerki, za który odpowiada Pera Studio jest idealnym połączeniem wszystkich tych cech.

Aranżacja kawalerki: przestrzeń do życia, odpoczynku i nauki

Założeniem projektowym było urządzenie przestrzeni życiowej na niewielkiej powierzchni użytkowej kawalerki wynoszącej 39 mkw. Otwarta przestrzeń kawalerki została zaprojektowana jako minimalistyczne wnętrze, które zgrabnie łączy w sobie wszelkie niezbędne funkcje. Aranżacja kawalerki obejmowała zaprojektowanie funkcjonalnego salonu z aneksem kuchennym, a także strefy nocnej i małej łazienki. Całość aranżacji małego mieszkania została dopełniona minimalnym kącikiem do pracy, który został sprytnie ukryty za przesuwnymi frontami szafy. Zastosowanie pomysłowych i funkcjonalnych rozwiązań sprawiło, że kawalerka stała się idealnym miejscem do codziennego życia, odpoczynku, a także nauki.

Aranżacja małego mieszkania: klucz do sukcesu

Aranżację kawalerki charakteryzują przede wszystkim jasne kolory, lśniące przestrzenie i proste formy. Takie zestaw sprawia, że małe mieszkanie wydaje się optycznie większe i przestronniejsze, niż jest w rzeczywistości. Aranżacja kawalerki obejmowała urządzenie funkcjonalnego aneksu kuchennego, która zostały całkowicie otwarty na salon. W tej części kawalerki dominuje czysta biel, którą efektownie przełamuje drewno oraz krzesła w żywych kolorach. Wszelkie sprzęty kuchenne zostały zgrabnie ukryte za gładkimi frontami kuchennej zabudowy, dzięki czemu wnętrze prezentuje się niezwykle reprezentacyjnie. Na granicy strefy kuchennej oraz części dziennej, zaprojektowano niewielki barek, który jednocześnie wyznacza jadalnianą strefę w aranżacji kawalerki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że został on zaprojektowany jako mobilny element, który w razie konieczności może stanąć jako osoby mebel i pełnić funkcję wygodnego stołu do pracy.

Aranżacja kawalerki: funkcjonalne rozwiązania

W części salonowej kawalerki dominuje wygodna kanapa w ciemnym kolorze, która dopełniona została minimalistycznym stolikiem. Projektantka zdecydowała się na całkowite odsłonięcie dużych okien, dzięki czemu wnętrze kawalerki zostaje idealnie oświetlone światłem dziennym, a w efekcie wydaje się optycznie większe. Aranżacja kawalerki obejmowała także projekt małej łazienki. Tutaj także, ze względu na niewielki metraż wnętrza, zdecydowano się na proste formy i jasne kolory, które nie przytłoczyłyby niewielkiej przestrzeni. Pomysłowym rozwiązaniem w małym mieszkaniu było także zaplanowanie dużych luster w projekcie przedpokoju.

Kontakt z pracownią:

PERA Studio ul. Wysłouchów 11/330-611 Krakówwww.perastudio.pl