Krakowski apartament w stylu japandi

2022-03-18 8:51

72-metrowy apartament mieści się w ekskluzywnej dzielnicy Krakowa - na Woli Justowskiej. Projektu dla 3-osobowej rodziny podjęła się pracownia kaim.work. To efektowne wnętrze, w którym połączono nowoczesny styl ze stylem japandi, przez co apartament prezentuje się niepowtarzalnie – efektownie, komfortowo oraz bardzo przytulnie!

Spis treści

  1. Efektywny wypoczynek
  2. Kuchnia połączona z salonem
  3. Bikominek w salonie
  4. Przestronny hol

Efektywny wypoczynek

Projekt zakładał stworzenie apartamentu przyjaznego do życia. Właśnie dlatego architekci duży nacisk położyli zarówno na stronę wizualną, jak i na komfort wnętrz. Widać to we wszystkich pomieszczeniach użytkowych, między innymi w klimatycznych sypialniach. Na podłogach postawiono na klasyczną, elegancką jodełkę oraz modny dywan. Sypialnie przyozdobiono oryginalnymi grafikami oraz modnym oświetleniem. W pierwszej sypialni postawiono na biało-szarą kolorystykę, w drugiej z kolei wybór padł na biel i beże. W efekcie sypialnie prezentują się dość podobnie, choć widać wyraźne różnice pomiędzy nimi. To, co je łączy to podobny wystrój, z obszernymi szafami oraz dużymi, wygodnymi łóżkami w roli głównej.

Krakowskie mieszkanie w stylu japandi
Autor: serwis prasowy Kuchnia jest elegancka i nowoczesna. Granatowe meble ze złotymi uchwytami kontrastują z jasnymi ścianami i blatami, wykończonymi spiekiem kwarcowym Florim.

Kuchnia połączona z salonem

Funkcjonalność i nowoczesny styl to cechy, które wysuwają się na pierwszy plan w aranżacji całego apartamentu. W salonie, który połączono z kuchnią widać to szczególnie wyraźnie – przestrzeń jest tu spora, bo nie jest ograniczana poprzez ściany, czy ścianki działowe, co sprawia, że wnętrze wygląda na jeszcze większe. Pomaga w tym również jasna kolorystyka, która optycznie powiększa przestrzeń. Kuchnia jest elegancka i nowoczesna. Głównym punktem są granatowe meble, które pomalowano farbą Farrow&Ball. Kontrastują one z jasnymi ścianami i blatami, które wykończono przy pomocy spieku kwarcowego Florim. W kuchni znajduje się także piękna wyspa kuchenna wykonana również ze spieku kwarcowego, która łączy się z blatem z litego drewna służącym za wygodny stół. Wokół niego zaś ustawiono efektownie prezentujące się krzesła Wishbone

Bikominek w salonie

W salonie, który stylistycznie komponuje się idealnie z kuchnią oraz korytarzem, architekci postawili na wygodę oraz ekskluzywny wygląd. Udało się to osiągnąć dzięki efektownemu biokominkowi, który stanął tuż obok kompletu wypoczynkowego w białym kolorze. Ściany ozdabia piękna sztukateria, zaś sufit wykończony jest eleganckim i dodającym uroku pomieszczeniu, gzymsem. Tak urządzony salon sprawia, że chętnie przebywać będą w nim nie tylko domownicy, ale i goście.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Przestronny hol

W holu znalazło się w nim miejsce na dużą szafę, dzięki której gospodarzom uda się zachować porządek w domu. Pomiędzy salonem a holem powstała ścianka – przepierzenie, które odgradza od siebie delikatnie te dwa wnętrza. W efekcie zarówno w jednym, jak i w drugim czuć intymną atmosferę. Podobnie jak w salonie, także tu znalazła się sztukateria oraz drewniany parkiet w elegancką, klasyczną jodełkę. Całość dopełniają oświetlenie w postaci modnych kinkietów, takich, jakie widać również w pokoju dziennym oraz włączniki i gniazdka z Buster&Punch.

Autorzy: kaim.work Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska

Powierzchnia: 72 m2

Lokalizacja: Kraków, Wola Justowska

Projekt: 2021 / Realizacja: 2021

Tekst: Edyta Staniec

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE