Krakowski apartament w stylu japandi

2022-03-18 8:51

72-metrowy apartament mieści się w ekskluzywnej dzielnicy Krakowa - na Woli Justowskiej. Projektu dla 3-osobowej rodziny podjęła się pracownia kaim.work. To efektowne wnętrze, w którym połączono nowoczesny styl ze stylem japandi, przez co apartament prezentuje się niepowtarzalnie – efektownie, komfortowo oraz bardzo przytulnie!

Efektywny wypoczynek

Projekt zakładał stworzenie apartamentu przyjaznego do życia. Właśnie dlatego architekci duży nacisk położyli zarówno na stronę wizualną, jak i na komfort wnętrz. Widać to we wszystkich pomieszczeniach użytkowych, między innymi w klimatycznych sypialniach. Na podłogach postawiono na klasyczną, elegancką jodełkę oraz modny dywan. Sypialnie przyozdobiono oryginalnymi grafikami oraz modnym oświetleniem. W pierwszej sypialni postawiono na biało-szarą kolorystykę, w drugiej z kolei wybór padł na biel i beże. W efekcie sypialnie prezentują się dość podobnie, choć widać wyraźne różnice pomiędzy nimi. To, co je łączy to podobny wystrój, z obszernymi szafami oraz dużymi, wygodnymi łóżkami w roli głównej.

Krakowskie mieszkanie w stylu japandi
Autor: serwis prasowy Kuchnia jest elegancka i nowoczesna. Granatowe meble ze złotymi uchwytami kontrastują z jasnymi ścianami i blatami, wykończonymi spiekiem kwarcowym Florim.

Kuchnia połączona z salonem

Funkcjonalność i nowoczesny styl to cechy, które wysuwają się na pierwszy plan w aranżacji całego apartamentu. W salonie, który połączono z kuchnią widać to szczególnie wyraźnie – przestrzeń jest tu spora, bo nie jest ograniczana poprzez ściany, czy ścianki działowe, co sprawia, że wnętrze wygląda na jeszcze większe. Pomaga w tym również jasna kolorystyka, która optycznie powiększa przestrzeń. Kuchnia jest elegancka i nowoczesna. Głównym punktem są granatowe meble, które pomalowano farbą Farrow&Ball. Kontrastują one z jasnymi ścianami i blatami, które wykończono przy pomocy spieku kwarcowego Florim. W kuchni znajduje się także piękna wyspa kuchenna wykonana również ze spieku kwarcowego, która łączy się z blatem z litego drewna służącym za wygodny stół. Wokół niego zaś ustawiono efektownie prezentujące się krzesła Wishbone

Bikominek w salonie

W salonie, który stylistycznie komponuje się idealnie z kuchnią oraz korytarzem, architekci postawili na wygodę oraz ekskluzywny wygląd. Udało się to osiągnąć dzięki efektownemu biokominkowi, który stanął tuż obok kompletu wypoczynkowego w białym kolorze. Ściany ozdabia piękna sztukateria, zaś sufit wykończony jest eleganckim i dodającym uroku pomieszczeniu, gzymsem. Tak urządzony salon sprawia, że chętnie przebywać będą w nim nie tylko domownicy, ale i goście.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Przestronny hol

W holu znalazło się w nim miejsce na dużą szafę, dzięki której gospodarzom uda się zachować porządek w domu. Pomiędzy salonem a holem powstała ścianka – przepierzenie, które odgradza od siebie delikatnie te dwa wnętrza. W efekcie zarówno w jednym, jak i w drugim czuć intymną atmosferę. Podobnie jak w salonie, także tu znalazła się sztukateria oraz drewniany parkiet w elegancką, klasyczną jodełkę. Całość dopełniają oświetlenie w postaci modnych kinkietów, takich, jakie widać również w pokoju dziennym oraz włączniki i gniazdka z Buster&Punch.

Autorzy: kaim.work Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska

Powierzchnia: 72 m2

Lokalizacja: Kraków, Wola Justowska

Projekt: 2021 / Realizacja: 2021

Tekst: Edyta Staniec

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE