60-metrowe mieszkanie Gdyni. Znana blogerka pokochała style nowojorski i Hampton

2023-09-08 10:51

W przypadku Ady urządzanie mieszkania nie wyglądało typowo. Bo zanim stała się jego właścicielką, już miała skonkretyzowaną wizję wnętrz. Meble i dodatki wybierała, gdy trwała budowa. Wyobraźnia jej nie zawiodła – wszystkie idealnie zagrały w nowym lokum. Zaglądamy do mieszkania urządzonego w stylach nowojorskim i Hampton. Jest jasno, elegancko i z klasą

Spis treści

  1. Marmur Carrara we wnętrzach
  2. Inspiracje stylem nowojorskim i Hampton
  3. Meble z sieciówki
  4. Przeczytaj także: Sypialnia jak z pięknego snu. Jak urządzić sypialnię idealną, zobacz 9 inspirujących projektów

Bezbłędnie wybrać rzeczy do wnętrz, których jeszcze się nie zna – by taki plan się powiódł, trzeba mieć w sobie niezwykłą dyscyplinę i pewność podejmowanych decyzji. Ada, chodząc w marzeniach po własnym lokum, dokładnie przemyślała, jakie zastosuje w nim barwy, tworzywa, faktury, wykończenia. W osiągnięciu celu bez wątpienia pomogło jej wyniesione z domu rodzinnego zamiłowanie do ładnych przedmiotów.

Marmur Carrara we wnętrzach

Co wpłynęło na wybór charakteru aranżacji? Przede wszystkim nieprzemijająca od lat fascynacja Ady marmurem Carrara bianco. – Wiedziałam, że nie zabraknie go w żadnym pomieszczeniu mojego przyszłego mieszkania – mówi właścicielka.

Inspiracje stylem nowojorskim i Hampton

Aranżacja nawiązuje do eleganckiego i przytulnego stylu apartamentów Nowego Jorku, ożywionego nadmorskim powiewem estetyki w duchu Hampton. Ale gospodyni nie byłaby sobą, gdyby urządzając wnętrza, nie sięgnęła po pomysły pozwalające osiągnąć efekt bez nadszarpywania przy tym domowego budżetu.

Przeczytaj także: 88-metrowe mieszkanie na Mokotowie inspirowane Alicją w Krainie Czarów. Projektantka spisała się na medal!

Meble z sieciówki

Tak było m.in. z regałem w salonie. Wygląda jakby pochodził z ekskluzywnego butiku, tymczasem… jest z sieciówki. Ada przemalowała czarną konstrukcję mebla na kolor złoty, półki natomiast okleiła folią samoprzylepną ze wzorem marmuru. Nawet kamieniarz z ekipy remontowej uległ złudzeniu, że jest on prawdziwy!

Aneks kuchenny
Autor: Marcin Grabowiecki
Sztukaterie

Tradycyjne gipsowe z powodzeniem są dziś zastępowane przez lekkie, trwałe polistyrenowe i poliuretanowe.

1. Montaż. Ściana powinna być oczyszczona, sucha i zupełnie gładka. Do cięcia elementów zastosuj ostrą piłę albo nóż. Listwy i gzymsy docinaj pod tym samym kątem. Do mocowania sztukaterii do ściany użyj specjalistycznego kleju (koniecznie białego). Jego nadmiar usuń wilgotną ściereczką.

2. Wykończenie. Ewentualne ubytki w łączeniach sztukaterii zaszpachluj i zeszlifuj, ale nie wcześniej niż przed upływem 48 godzin. Następnie możesz elementy pomalować farbą bez dodatku rozpuszczalnika, najlepiej akrylową lub lateksową.

Sypialnia
Autor: Marcin Grabowiecki Poduszki ze wzorem – Glam Home; pled i poduszki białe oraz złota – Zara Home; stoliki nocne i lampy – Westwing; taca, szare poduszki – H&M Home; świeca – TK Maxx

Przeczytaj także: Sypialnia jak z pięknego snu. Jak urządzić sypialnię idealną, zobacz 9 inspirujących projektów

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE