Sypialnia jak z pięknego snu. Jak urządzić sypialnię idealną, zobacz 9 inspirujących projektów

2023-08-17 11:55

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz – dużo w tym prawdy, jednak nie tylko od rodzaju pościeli zależy komfort snu i jakość naszego wypoczynku. Ogromne znaczenie ma też wybór materaca, dobór kolorów i tkanin. Podpowiadamy, jak zaaranżować komfortową sypialnię, w której naprawdę odpoczniesz.

Spis treści

  1. Jakie łóżko wybrać?
  2. Kolory do sypialni
  3. Światło przy łóżku
  4. Tkaniny do sypialni
  5. Sprawdzone sposoby ma metamorfozę sypialni. Zobacz, jak urządzić przytulną sypialnię
  6. Najlepsze rośliny do sypialni. 11 roślin, które poprawią jakość twojego snu

W funkcjonalnej (i ładnej) sypialni dobrze się śpi i miło wita nowy dzień. To ważne, bo wtedy organizm się regeneruje, a umysł odpoczywa. Recepta na urządzenie wnętrza jest prosta, trzeba ją tylko wcielić w życie.

Jakie łóżko wybrać?

Po pierwsze: podstawowe wyposażenie. Bez wygodnego łóżka (z indywidualnie dobranym materacem) się nie obejdzie. Koniecznie dopasuj je do swoich potrzeb. Pomyśl o miękkim wezgłowiu (gdy nie wyobrażasz sobie wieczoru bez czytania lub oglądania filmu), półce lub szafce nocnej (by odłożyć książkę czy telefon), odpowiednim oświetleniu.

Kolory do sypialni

Po drugie: kolory. Wybierz je według uznania – jasne lub ciemne, istotne jedynie, żeby w sypialni nie dominowały jaskrawe (ani mocne wzory), bo mogą ci przeszkadzać w zasypianiu. Intensywnych barw użyj jako dodatków, np. poszewki, obraz, dekoracja, ściana za zagłówkiem, bo leżąc w łóżku jej nie widzisz.

Jeśli masz małą sypialnię, podpowiadamy jak ją urządzić. Mała sypialnia też może być piękna i funkcjonalna

Światło przy łóżku

Dekoracyjna i nastrojowa lampa przy łóżku nie jest odpowiednia do czytania. Jeśli więc przed snem spędzasz czas na lekturze, zainstaluj drugą dyskretniejszą oprawę, ale o większej mocy i jaśniejszej barwie światła, najlepiej z możliwością ustawienia kierunku jego padania.

Tkaniny do sypialni

To one gwarantują przytulny klimat. Ozdobne poduszki, pled, miękki dywan, mięsiste zasłony natychmiast stworzą przyjazną atmosferę. Zestawiaj je kontrastowo: gładkie z fakturalnymi. Najlepsza jest pościel bawełniana. Zapewnia ciału odpowiednią wentylację, ponadto jest antyalergiczna – to dobry wybór dla osób o wrażliwej skórze i skłonnych do uczuleń.

Sypialnia z łazienką
Autor: serwis prasowy pracowni Projekt: Eliza Kamińska

Sprawdzone sposoby ma metamorfozę sypialni. Zobacz, jak urządzić przytulną sypialnię

Najlepsze rośliny do sypialni. 11 roślin, które poprawią jakość twojego snu

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE