Sprawdzone sposoby ma metamorfozę sypialni. Zobacz, jak urządzić przytulną sypialnię

2023-07-13 11:49

Możesz tu aranżacyjnie zaszaleć, bo sypialnia to najbardziej prywatna strefa mieszkania. Urządź ją jednak tak, by sprzyjała komfortowi. Wtedy będziesz miło zasypiać, budzić się, relaksować. Podsuwamy kilka prostych wskazówek, jak urządzić przytulną sypialnię.

Spis treści

  1. Zadbaj o komfort
  2. Pościel dla alergika
  3. Kilka słów o oświetleniu
  4. Zobacz: Sprawdzone rozwiązania do sypialni

Zadbaj o komfort

Jeżeli metraż na to pozwala, ustaw łóżko szczytem do ściany. Będziesz mieć do niego wygodny dostęp z obu stron. W przypadku mebla dwuosobowego takie rozwiązanie wręcz się zaleca. Docenisz je także przy ścieleniu. Dla seniorów odpowiednie będzie łóżko na tyle wysokie, by ich nogi w pozycji siedzącej tworzyły kąt prosty. Duże znaczenie ma poza tym materac – wysokiej jakości, dopasowany twardością do twoich wymagań. Który lepszy – materac piankowy czy kieszonkowy? Zawsze jest to kwestia indywidualna.

Pościel dla alergika

Pościel, która nie uczula? Syntetyczna, np. poliestrowa nasączona środkami hamującymi rozwój roztoczy, bakterii i grzybów (m.in. Allerban) lub z dodatkiem włókien bambusa (ma podobne właściwości). Poszwy i poszewki powinny przepuszczać powietrze, nie chłonąć wilgoci i nie przyciągać kurzu. Poleca się te z satyny bawełnianej albo poliestru z bawełną i dodatkiem jonów srebra. Właściwy materac? Również syntetyczny. Unikaj też nadmiaru rzeczy we wnętrzu i często sprzątaj.

Przeczytaj też: 12 pomysłów na ciekawą aranżację małej sypialni w bloku

Kilka słów o oświetleniu

Ogólne, czyli sufitowe oświetlenie pokoju przydaje się, gdy wchodzisz do niego lub w nim sprzątasz. Jednak najważniejszą funkcję pełnią w sypialni lampy zadaniowe, m.in. kinkiety przy łóżku. Jeśli czytasz przed snem, wybierz model z możliwością ukierunkowania snopu światła. Pomyśl też o lampach nocnych i podłogowych, które zbudują we wnętrzu przyjazny nastrój. Zastosuj w nich źródła światła o ciepłej temperaturze barwowej (2700-3000 K). Sprzyjają wypoczynkowi.

Polecany artykuł: Lampki nocne: jak dobrze dobrać lampy do sypialni? Porady i inspiracje

Sypialnia z tapetą
Autor: serwis prasowy marki sandersondesigngroup.com Na zdj. tapeta Very Rose and Peony, sanderson.sandersondesigngroup.com

Zobacz: Sprawdzone rozwiązania do sypialni

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE