Jak zrobić nowoczesne stroiki wielkanocne? Z kwiatów, rzeżuchy, a może gałązek?

2024-03-28 9:06

Wielkanoc już puka do naszych drzwi! Jej aurę, ale i aurę wiosny już czuć w powietrzu, bo przyroda coraz bardziej budzi się do życia. Jeśli zastanawiasz się, jak ozdobić wielkanocny stół, mamy dla ciebie kilka inspiracji! Zobacz najmodniejsze stroiki wielkanocne i dowiedz się, jak je zrobić.

Spis treści

 1. Nowoczesne stroiki wielkanocne 2024
 2. Jak zrobić stroik wielkanocny z rzeżuchy i gałązek wierzby?
 3. Jak zrobić stroik na Wielkanoc z kwiatów i gałązek?
 4. Jak zrobić nowoczesny stroik wielkanocny?
 5. Minimalistyczny stroik wielkanocny. Instrukcja
 6. Jak zrobić stroik wielkanocny z żywych kwiatów?
 7. Jak zrobić stroik wielkanocny na pniu brzozy?

Nowoczesne stroiki wielkanocne 2024

Stroiki na Wielkanoc własnej roboty pomogą stworzyć miły i świąteczny nastrój. Prezentowane poniżej pomysły na dekoracje wielkanocne z wiosennych kwiatów i gałązek drzew z rozwijającymi się pąkami odmienią mieszkanie, natomiast stroiki wielkanocne na pniu brzozy będą nietuzinkową, inspirowaną stylem eko ozdobą świątecznego stołu. 

Jak zrobić stroik wielkanocny z rzeżuchy i gałązek wierzby?

Przykładowo świeżo wyrośnięta rzeżucha wpisze się w wielkanocną stylistykę, skojarzy z odrodzeniem, ożywi biel obrusa. Wybierz ładne naczynie i posadź rzeżuchę 7-10 dni wcześniej i oczywiście podlewaj. Wybierz się na spacer, urwij gałązki wierzby i wstaw do ładnego wazonu. Po kilku dniach pojawią się zielone listki. Zapleć z nich wianek, np. za pomocą splotu warkocza. Postaw na stół, a w środek włóż rzeżuchę.

Pęczek związanych gałązek wierzby może też z powodzeniem udekorować nawet łazienkę. Nie potrzebuje światła, a nadaje wnętrzu odświętny, wielkanocny charakter. A żeby stół na Wielkanoc wyglądał jeszcze piękniej, zrób własnoręcznie stroik wielkanocny.

Jak zrobić stroik na Wielkanoc z kwiatów i gałązek?

Żeby zrobić stroiki na Wielkanoc z kwiatów i gałązek, potrzebna jest baza, która będzie podstawą kompozycji. Możemy do ich przygotowania użyć np. gałązek wierzby związanych drucikiem, rafii, gąbki florystycznej, wikliny czy nawet mchu. Większość z nich kupimy w kwiaciarni lub sklepie ogrodniczym.

Taką bazę na stroik dekorujemy wiosennymi kwiatami, pisankami, piórkami, wstążkami. Po umieszczeniu gąbki w naczyniu (przezroczystej misce lub ceramicznej donicy), możemy przystąpić do tworzenia wielkanocnej dekoracji. Do stroików na Wielkanoc doskonale nadają się sztuczne kwiaty kojarzące się z wiosną, np. żółte żonkile!

Ozdoby wielkanocne z roślin i kwiatów. Zdjęcia

Stroik wielkanocny z żonkili. Instrukcja

Jak zrobić nowoczesny stroik wielkanocny?

Stroik wielkanocny dla minimalistów? Postaw na naturę! Wiosenna przyroda jest kopalnią inspiracji, dlatego warto po nią sięgnąć — zwłaszcza w przedświątecznym zapracowaniu. Zobacz, jak za pomocą gałązki i naturalnych ozdób wykonać efektowną i szybką dekorację wielkanocną!

Do wykonania szybkiego i efektownego stroika wielkanocnego będziesz potrzebować:

 • rozłożystej gałązki
 • białych kamyków
 • ceramiczną doniczkę
 • białej farby w sprayu
 • materiałowych tasiemek i / lub naturalnego sznurka
 • drewnianych ozdób w kształcie zajęcy lub jajek
 • pisanek

Minimalistyczny stroik wielkanocny. Instrukcja

 1. Gałązkę pomaluj białą farbą w sprayu i poczekaj, aż wyschnie.
 2. W tym czasie napełnij doniczkę kamykami. Wyschniętą gałązkę wetknij w doniczkę z kamykami.
 3. Teraz wystarczy już tylko przystroić kompozycję: materiałowymi wstążkami, pisankami, drewnianymi kształtkami w formie zająców lub jajek (ozdobionych modnym decoupage'em).
 4. Wybierz to, co najbardziej kojarzy Ci się ze świętami wielkanocnymi i gotowe!

Minimalistyczny stroik wielkanocny. Zdjęcia

Jak zrobić stroik wielkanocny z żywych kwiatów?

W sklepowych witrynach już zaczyna roić się od gotowych dekoracji świątecznych. Różnej maści fabryczne żonkile, kurczaczki i pisanki trafią, jak co roku, na nasze stoły, do święconek i na parapety. W tym roku, w myśl najgorętszych trendów, warto jednak postawić na naturę.

Żywe i pachnące kwiaty hiacyntów, szafirków i krokusów to strzał w dziesiątkę modnych, wielkanocnych dekoracji! Jak samodzielnie wykonać naturalny, barwny i odświętny stroik wielkanocny przy wykorzystaniu tego, co mamy w domu?

Jakich akcesoriów i materiałów potrzebować będziemy do samodzielnego wykonania wielkanocnej dekoracji? Kierując się własną pomysłowością, możemy urozmaicić wykonanie stroika wielkanocnego o własne pomysły na dekorację.

Niemniej jako bazy do wykonania stroika wielkanocnego z pewnością potrzebować będziemy:

 • roślin cebulkowych (np. szafirki, krokusy, żonkile, hiacynty itp)
 • trochę mchu
 • wytłaczanki po jajkach
 • pisanek
 • farby w spray'u w wybranym kolorze (np. miętowym)
 • dowolnych dekoracji (figurek królików, piórek, małych glinianych doniczek itp.)

Ozdoby wielkanocne z żywych kwiatów. Zdjęcia

Jak zrobić stroik wielkanocny na pniu brzozy?

Świetnym pomysłem na dekorację mieszkania i stołu na święta są stroiki wielkanocne na pniu brzozy. Wykonuje się je bajecznie prosto — potrzebny nam będzie ścięty pieniek brzozy o grubości 3-4 cm, najlepiej o intrygującym, nieregularnym kształcie.

Pieniek będzie służył jako podstawa stroika. Do niego możemy przykleić uwity z wierzbowych gałązek koszyczek lub zaaranżować kompozycję z pisanek, kurczaczków i innych symboli Wielkanocy.

Stroiki wielkanocne na pniu brzozy dają dużo możliwości aranżacyjnych, co na pewno warto wykorzystać. 

Zobacz również: Kolorowe pisanki. Pomysł na wielkanocne dekoracje

QUIZ. Co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole?

Pytanie 1 z 14
Na wielkanocnym stole nowe życie i odrodzenie symbolizują:
Więcej z działu - WIELKANOC

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany