Zawsze powinieneś zamykać drzwi do sypialni. Może ci to uratować życie

2023-01-26 11:49

Dlaczego warto zamykać drzwi do sypialni na noc? Powodów jest kilka, ale szczególnie jeden z nich powinien nas przekonać do spania przy zamkniętych drzwiach. W kryzysowej sytuacji może nawet uratować nam życie!

sypialnia
Autor: Desenio

1. Ochrona przed pożarem

Wiesz, że tak prosta czynność, jak zamknięcie drzwi do sypialni na noc może uratować ci życie podczas pożaru? Liczne testy i symulacje wykazały, że ogień rozprzestrzenia się wolniej w pomieszczeniach zamkniętych.

Jeśli w twoim domu czy mieszkaniu wybuchnie pożar w nocy, zamknięte drzwi do sypialni stworzą trudną do sforsowania barierę dla ognia, dymu i wysokiej temperatury. Dzięki temu zyskasz przynajmniej kilka minut więcej na ucieczkę i powiadomienie straży pożarnej.

2. Ochrona przed włamywaczami

Spanie przy zamkniętych drzwiach do sypialni może okazać się pomocne również wtedy, gdy do twojego domu włamie się złodziej. Zanim włamywacz zajrzy do twojej sypialni lub zorientuje się, że nie śpisz, będziesz mieć wystarczająco czasu, by zawiadomić policję.

Drzwi zamykane na klucz pozwolą również zatrzasnąć się w pokoju i bezpiecznie czekać na przyjazd policji.

3. Zdrowszy sen

Z płytkim snem i ciągłym budzeniem się na dźwięk nawet najmniejszego szmeru mierzą się miliony osób na świecie. I to każdej nocy.

Dlatego, by zapewnić sobie jak najdogodniejsze warunki do snu, warto zniwelować wszystkie hałasy docierające do sypialni z zewnątrz. Doskonałym sposobem jest zamykanie drzwi na noc – zwłaszcza, gdy pozostali lokatorzy późno kładą się spać i lubią hałasować.

4. Więcej dobrej energii

Wiesz, że według zasad feng shui spanie przy otwartych drzwiach oznacza, że z pomieszczenia ucieka przez noc cała dobroczynna energia? Otwarte na oścież drzwi do sypialni przyciągają również negatywną energię z zewnątrz.

Spanie przy zamkniętych drzwiach do sypialni ma więc zapewnić większy spokój wewnętrzny, wyciszenie umysłu i poczucie bezpieczeństwa.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE