Udany projekt sypialni i dwóch łazienek w mieszkaniu dla powiększającej się rodziny. INSPIRACJE!

2015-07-17 20:10 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja wnętrz nowego mieszkania w stylu nowoczesnym spełniła oczekiwania inwestorów. Projekt sypialni sprawił, że jest przytulna, łazienka z wanną prezentuje styl kobiecy, a mała szara łazienka jest na wskroś funkcjonalna. Zobaczcie udany projekt wnętrz mieszkania z perspektywą!

Projekty sypialni i łazienki to jedne z bardziej istotnych zagadnień, o których myślimy aranżując wnętrza nowego wymarzonego mieszkania. W sypialni i w łazience zaczynamy i kończymy każdy dzień. Dlatego tak ważne jest by były równocześnie funkcjonalne i ładne. Architekt wnętrz ze Studio Potorska doskonale to rozumie. Projekt sypialni odzwierciedla marzenia o sypialni nowoczesnej i przytulnej, a łazienka z wanną narożną uosabia styl kobiecy. Natomiast szara łazienka, mimo że mała, jest na wskroś funkcjonalna i w męskim stylu.

Sprawdź: jak zaplanować oświetlenie w sypialni?

 

Aranżacja sypialni: sypialnia ma być przytulna

Według właścicieli mieszkania aranżacja sypialni powinna sprawić, że będzie ona przytulna. I trudno się z nimi nie zgodzić. Jest to miejsce wypoczynku, tu kończymy dzień i tu chcemy miło zaczynać każdy następny. Projekt sypialni w eleganckim stylu nowoczesnym to tapicerowane miękkie łóżko, wykonane na zamówienie, przemyślane oświetlenie i spokojne, ale nie koniecznie ciepłe kolory. Projekt sypialni zakłada, że w sypialni znajdują się rzeczy niezbędne w sypialni, czyli łóżko, szafki nocne, oryginalne oświetlenie rozmieszczone w sposób przyjazny i wygodny fotel. Jedynym elementem na który nie wszyscy się godzą w sypialni jest telewizor. Ale jest to sprawa indywidualna. Jeśli lubimy przed zaśnięciem obejrzeć odcinek ulubionego serialu lub rano wiadomości – dlaczego nie? Łóżko zostało wykonane na zamówienie – imponujące, tapicerowane zagłowie zajmuje całą szerokość pokoju. Jest identyczne z ramą łóżka. Podobnie jak szafki nocne. By można było bezpiecznie postawić na nich szklankę z wodą wyposażono je w szklane blaty. Czarne lampy, typu down light, przy łóżku zawieszono na takiej wysokości by światło umożliwiało czytanie, ale nie przeszkadzało osobie obok.

Zobacz: jak zaprojektować łazienkę z wanną?

 

Aranżacja łazienki: kobieca łazienka w stylu nowoczesnym

Jedna z łazienek miała być wyposażona w wannę. Wannę narożną, obudowaną w niecodzienny sposób. I tak się stało. Łazienka z wanną to „kobieca” łazienka właścicielki domu, na piętrze. Architekt wnętrz umieściła wannę na zaprojektowanym przez siebie postumencie z dekoracyjnymi półkami. Postument – obudowa jest jednocześnie stopniem po którym można wejść do wanny lub usiąść po kąpieli w celach kosmetycznych. Na uwagę w łazience z wanną zasługuje również pojemna szafka pod umywalką. Dzięki  dwóm, asymetrycznym pojemnym szufladom wszystkie kosmetyki i drobiazgi łazienkowe bezpośrednio po użyciu znikają.  Kobieca łazienka z wanną nie oznacza automatycznie ciepłych kolorów żółtych czy różowych. Tutaj znajdziemy kolory jednoznacznie kojarzące się ze stylem nowoczesnym czyli kolory szary, beżowy, biały i drewno orzecha amerykańskiego. Okazuje się przy użyciu ciekawych form i chłodnych kolorów można stworzyć projekt łazienki kobiecej w stylu nowoczesnym.

Aranżacja łazienki: szara łazienka, funkcjonalna i w męskim stylu

Projekt łazienki funkcjonalnej i w męskim stylu to właściwie sprawa oczywista. Kobiety często godzą się z tym, że coś co jest ładne może być trochę niewygodne. Mężczyźni raczej nie. Męska, szara łazienka wyposażona jest dla odmiany w wygodną kabinę prysznicową bez brodzika, toaletę i umywalkę. Czyli tylko w to co jest niezbędne. Szara łazienka - bo została zaaranżowana w modnym kolorze szarym, ocieplonym orzechem amerykańskim. Szara łazienka z prysznicem znajduje się w sąsiedztwie sypialni, na dolnym poziomie mieszkania i jest jednocześnie łazienką gościnną. Dlatego największą jej zaletą jest to, że jest tak ascetyczna i uporządkowana. Pojemna szuflada w szafce pod umywalką i szafki za lustrem pozwalają utrzymać nieskazitelny porządek. Ciekawym detalem jest podświetlana wnęka w obudowie stelaża pod wc. Można tam umieścić dekoracyjny drobiazg lub… ulubioną lekturę!