Te sypialnie cię oczarują: ciekawe pomysły na wystrój sypialni

2010-12-08 15:17 Emilia Szostak-Dalmaz

Marzyli o domu z wielkim ogrodem. Marzenie się spełniło. Ogród musi jednak poczekać, bo właścicielka urządza teraz pokoje, sypialnie. Odkryła w sobie utalentowaną dekoratorkę wnętrz. Każda sypialnia jest w innym stylu, a ich znakiem rozpoznawczym są oryginalne krzesła i łóżka.

W tym domu zachwycające są sypialnie. Właścicielom przyszedł do głowy pomysł na inne, bliższe natury życie. 400 m od Zatoki Puckiej zbudowali siedlisko z gościnnymi pokojami. Przeglądając uważnie pisma wnętrzarskie, Kasia, z zawodu ekonomistka, pomyślała, że potrafi wnętrza urządzić własnymi siłami. W każdej sypialni postanowiła stworzyć inną atmosferę. Każda sypialnia ma też imię: pokój Ptasi, Barokowy, Bambusowy, Orientalny, Morski, Komiksowy, Wilczy i Biały. Obejrzyj galerię zdjęć sypialni, może te aranżacje cię zainspirują do urządzenia swojej sypialni.

Sypialnie i stylowe meble

Gdy na budowie wylewano fundamenty, właścicielka już gromadziła wyposażenie. Szukała rzeczy wyjątkowych w sklepach, na Jarmarku Dominikańskim i na Allegro. Pierwszym meblem było stylowe krzesło kupione na aukcji internetowej. Konieczna była wymiana siedziska. Kasia obejrzała konstrukcję i wzięła się za tapicerowanie. Poszło jej świetnie. Od tamtej pory przybyło 28 następnych. Do krzeseł zapałała prawdziwą namiętnością. Nie tylko je odnawia, ale czasem zmienia ich „tożsamość”. Pokryty futrem stary ludwik staje się „drapieżny”, a gdańskie krzesło ubrane w indyjski jedwab nabiera orientalnego charakteru. Dom z fasadą w stylu regionalnym jest wewnątrz pełen pięknych niespodzianek.