Szara sypialnia z grafiką: graficzne motywy w stonowanym projekcie sypialni

2016-02-17 18:59 Agnieszka Zawadzka

Odcienie szarości w sypialni, umiejętnie zrównoważone kolorem i grafiką, potrafią dać niezwykle przytulny efekt. Zainspirujcie się projektem szarej sypialni z subtelnym wzorem i kolorem autorstwa duetu projektowego MADAMA.

Projekt szarej sypialni z graficznymi motywami to, wbrew pozorom, propozycja aranżacji niezwykle ekspresyjnej. Główną rolę bowiem odgrywają tutaj nie żywe kolory czy krzykliwe w formie meble, a struktury i faktury – tkanin, tekstyliów, ścian, podłogi...

Szara sypialnia: grafika kolorem przemycona

W projekcie szarej sypialni założono obecność różnych odcieni jasnej szarości: gołębiej, świetlistej, lekko popielatej. I tak mamy jedną gładką ścianę w szarości betonu, gołębio-szarą tapicerkę obszernego łóżka z widocznymi przeszyciami i nasyconą szarością tapetę, z przemyconymi pastelowymi odcieniami czerwieni i beżu. Jasnoszary pled z naturalnej, mięsistej tkaniny przeplata się na powierzchni łóżka z drugim, w czarno-białe wyraziste zygzaki. Motyw zygzaka pojawia się także na ścianie z tapetą, jako element dekoracyjny głównego jej motywu – sowy. Graficzne przeplatanki i mozaiki zdobią także pastelowe poszewki dekoracyjnych poduszek, co ciekawie rozedrgało stonowaną przestrzeń szarej sypialni.

Szara sypialnia: ciepłe akcenty

Dzięki ciepłemu odcieniowi drewnianej podłogi całość aranżacji szarej sypialni nie przytłacza monochromatyzmem barw i chłodem odcieni. Subtelnie dodany kolor w motywie graficznej sowy na tapecie (elementy beżu i ciepłej, ceglanej czerwieni) oraz w lampce na białym, graficznym w formie stoliku nocnym, ożywia stonowaną koncepcję projektu sypialni. Całość prezentuje się bardzo spójnie, dając wrażenie miejsca, w którym łagodna i czysta przestrzeń zapewnia pełny i niczym nieograniczony relaks.