Sypialnia w japońskim stylu. Wnętrza orientalne

2008-10-17 2:00 Iwona Ławecka-Marczewska

Sypialnia urządzona w stylu japońskim. W wystroju wnętrza panuje prostota i orientalne dodatki. Podpowiadamy, jak urządzić sypialnię w klimacie japońskiego domu.

Aranżację sypialni można rozpocząć od wyboru mebli. Ich styl podpowie kolejne pomysły aranżacyjne. My wybraliśmy do sypialni meble z kolekcji "Kokeshi" firmy Meble VOX. Nazwa kolekcji pochodzi od drewnianych japońskich lalek kokeshi.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIE >>>

Wystrój sypialni nawiązuje do wnętrz w stylu japońskim. Meble sypialniane mają profilowane nóżki i uchwyty z drewna, a forniry bambusowe. W naszej aranżacji orientalnej sypialni bambus wyrasta też z podłogi, tworząc ażurową ściankę w nogach łóżka. Jasne fronty szafek nocnych i biel ścian kontrastują z ciemną barwą korpusów mebli, kolorami tkanin i podłogi. Całość kompozycji sypialni w stylu japońskim ożywiają pomarańczowe dodatki (poduszka, porcelana, dywanik, świece zapachowe).

Zobacz film: aranżacja loftu w stylu japońskim

Oświetlenie sypialni. Japońskie inspiracje

Sekret tej sypialni tkwi w oświetleniu. Światło sączy się zza obrazu nad łóżkiem i rozchodzi do trzech punktów świetlnych zamontowanych w podłodze. Promienie słońca rozprasza i zmiękcza mleczna przegroda-okno, przez które przenikają do wnętrza.Materiał powstał we współpracy z firmą Mebel VOX.