Projekt wnętrza: aranżacja sypialni z odrobiną surrealizmu

2015-05-22 19:21 Agnieszka Zawadzka

Aranżacja sypialni z elementami surrealizmu to propozycja z prawdziwego wnętrza. Sypialnia oniryczna, eklektyczna, eteryczna... Projekt sypialni inspirowanej sztuką niedomówień i spójnych kontrastów przypomina nieco dekoracje z filmów Davida Lyncha. Zainspiruj się do zmian!

Aranżacja sypialni z elementami surrealizmu to prawdziwe wnętrze urządzone przez Polkę mieszkającą na stałe w Anglii. Wiktoriańskie wnętrze typowe dla londyńskich domów nasyciła etnicznymi meblami, rzeźbami i współczesnym wzornictwem. Efekt daje prawdziwie nową jakość w aranżacji sypialni. Drewniana podłoga i klasyczna, płycinowa szafa w ciemnym wybarwieniu drewna niesamowicie kontrastują z lustrzaną komodą i futurystycznym fotelem, zawieszonym pod sufitem niczym mydlana bańka. Do tego „rozebrany” manekin (jako dekoracja czy wieszak na ubrania?) i stylizowany na kandelabrowy żyrandol druciany stelaż oświetlenia górnego dodają wnętrzu sypialni niepokojącego animuszu. Skóra z dzika leżąca spokojnie u wezgłowia łóżka odbija się w lustrzanych dolnych szufladach komody, przydając dozy eklektyzmu. Ale najciekawsze dopiero przed nami.

Aranżacja sypialni surrealistycznej: eklektycznie onirycznie

Najbardziej surrealistycznie w całym projekcie sypialni prezentuje się strefa łóżka i jego najbliższego otoczenia. Masywna rama łóżka z drewnianym zagłówkiem o równie ciemnym wybarwieniu, co szafa znajdująca się we wnęce tuż za wiktoriańskim kominkiem, nie wzbudzałaby żadnych podejrzeń. Gdyby nie dekoracja. Oniryczne poduszki z grafiką twarzy, betonowe popiersie na lustrzanym, skrzyniowym stoliku nocnym oraz lustrzana, stylizowana lampka z ryflowanym kloszem, równie srebrzysto-lustrzanym jak i nocna szafka budzą ciekawość. Zestawione z tłem w postaci leśnej tapety w surrealistycznej kolorystyce różu, czerni i fioletu nabierają ostrej interpretacji. Do tapety również nawiązuje pled na łóżku w ostrej kolorystyce radiant orchid. Pozostałe ściany ciekawie rozegrano kolorystycznie, umieszczając połyskujące kafle w neutralnej kolorystyce nude ponad ekranem kominka, zaś wzdłuż niszy, w którą wstawiono klasyczną szafę, rozciąga się kolorystyczny pas w kolorze przybrudzonej pistacji. Klasyczny kominek w stylu angielskim i stiukowe wykończenia styku ścian i sufitu przypominają o tym, że projekt surrealistycznej sypialni jest jednak całkiem realny.