Projekt sypialni: szare meble w sypialni w stylu skandynawskim

2014-08-20 17:25 Sonia Łukomska
Szare meble w sypialni w stylu skandynawskim
Autor: Michał Przeździk-Buczkowski Szarość mebli doskonale wpisuje się w skandynawski klimat, dzięki czemu pomieszczenie jest spójne, a jednocześnie sprawia, że sypialnia wygląda oryginalnie i z charakterem.

Proste meble, zimne barwy, kolorowe detale i naturalne materiały to mieszanka idealna. Styl skandynawski pasuje do każdego rodzaju pomieszczenia, jednak ze względu na swoją lekkość i funkcjonalność, w przestrzeni sypialnej sprawdza się w szczególności. Przedstawiamy projekt sypialni w stylu skandynawskim, w którym oryginalne szare meble zastępują charakterystyczne dla tego stylu białe elementy wyposażenia.

Atmosfera spokoju, prostota, funkcjonalność i przejrzystość – to główne przymioty idealnie zaaranżowanej sypialni, a jednocześnie wiodące cechy stylu skandynawskiego. Sprawdź projekt sypialni, który jest dowodem na to, że monochromatyczne wnętrza nie muszą być nudne i bez wyrazu.

Projekt sypialni: biel, czerwień, szarość i naturalne materiały

Zazwyczaj we wnętrzach w stylu skandynawskim przeważają elementy wyposażenia w naturalnych odcieniach drewna i bieli, jednak w tym projekcie sypialni zdecydowano się na szare meble z efektownymi rzeźbieniami. Szarość doskonale wpisuje się w skandynawski klimat, dzięki czemu pomieszczenie jest spójne, a jednocześnie sprawia, że sypialnia wygląda oryginalnie i z charakterem. Biel króluje za to na ścianach, za wyjątkiem ściany stanowiącej przedłużony na sufit zagłówek łóżka, która ozdobiona jest pasiastą tapetą (również w odcieniach szarości). Naturalnego ciepła dodaje aranżacji wnętrza drewniana podłoga z desek oraz stylizowany wiatrak sufitowy z drewnianymi łopatkami. Tego typu paleta kolorystyczna sprawia, że sypialnia w jest niezwykle prosta, jasna i przejrzysta, a jednocześnie przytulna. Efekt przejrzystości i przytulności dodatkowo wzmaga obecność naturalnych materiałów, użytych do stworzenia skandynawskiej aranżacji przestrzeni sypialnej – drewna, lnu, metalu i bawełny. Elementami przełamującymi monochromatyczność dominujących w pomieszczeniu bieli i szarości są czerwone dodatki, które dodają aranżacji sypialni dodatkowego „pazura”. Subtelne motywy kwiatowe, znajdujące się na zasłonkach, narzucie na łóżko i na szafie potęgują wrażenie spójności aranżacyjnej, jednocześnie doskonale wpisując się w skandynawską atmosferę wnętrza.

Czerwone dodatki w sypialni w stylu skandynawskim
Autor: Michał Przeździk-Buczkowski Elementami przełamującymi monochromatyczność dominujących w pomieszczeniu bieli i szarości są czerwone dodatki, które dodają aranżacji sypialni dodatkowego „pazura”.