Projekt sypialni: swojska sypialnia w stylu glamour

2014-08-18 17:47 Sonia Łukomska

Kto powiedział, że pełne blichtru wnętrza w stylu glamour nie mogą być jednocześnie swojskie i przytulne? Przedstawiamy projekt sypialni, który zachwyca zdobnością i elegancją, a jednocześnie epatuje ciepłem i spokojem.

W przedstawionym projekcie sypialni przywiezione z zagranicy elementy dekoracyjne w stylu glamour mieszają się z niedrogimi, acz gustownymi meblami IKEA, tworząc spójne, zarówno pełne przepychu, jak i wywołujące poczucie nostalgii wnętrze.

Projekt sypialni: glamour kontra retro

Styl glamour do przedstawionej sypialni wprowadzają przede wszystkim odpowiednie dodatki – srebrne, połyskliwe lampki nocne, lustra w rzeźbionych, fantazyjnych ramach, strojny żyrandol z kryształkami i wytłaczana we wzory kapa na łóżku. Elementy te zestawione są z drewnianą podłogą oraz ozdobami w stylu retro, które dodają wnętrzu ciepła i przytulności – kute łóżko i stoliki nocne zakupione w IKEA, wełniany pled (ułożony w poprzek łóżka, by poprawić jego proporcje) czy stylizowany na stary zegar nadają pomieszczeniu nieco nostalgicznego charakteru. Swojskość sypialni dodatkowo podkreślają takie elementy jak tapeta naśladująca tkaniny Toile de Jouy i komoda ozdobiona rzeźbieniami przedstawiającymi sceny rodzajowe. Ściany, na których nie znajduje się tapeta, pomalowane zostały na jasny odcień szarości, przełamany nutą niebieskiego, dzięki czemu kolorystyka pokoju została ożywiona, lecz wciąż panuje w nim spokojna, sprzyjająca snowi atmosfera. Co ciekawe, w pomieszczeniu znajduje się komin, co sprawia, że ma ono dość nietypowy kształt. Jednak wada ta została przekuta przez właścicielkę w zaletę – obudowany płytami gipsowo-kartonowymi komin awansował na element dekoracyjny pokoju. Półki-nisze zyskały na elegancji po wyłożeniu ich malowanymi na biało deseczkami.