Projekt sypialni: jednoznaczna cegła na ścianie w niejednoznacznej aranżacji

2015-05-31 14:16

Projekt sypialni, w której bez wątpienia pierwsze skrzypce gra cegła na ścianie. Elementy uroczej surowości przeplatają się z nowoczesnym designem, pośród którego dostrzec można akcenty nawiązujące do stylu antycznego. Prezentujemy projekt sypialni nieco nowoczesnej, nieco klasycznej, lekko eklektycznej i absolutnie praktycznej.

Projekt sypialni, w której jednoznacznie określić można bohatera wnętrza. Ten, dopełniony jednak elementami jakby z „różnych światów", staje się częścią aranżacji nowoczesnej i designerskiej, okraszonej lekką surowością i dopełnionej akcentem świadczącym o wysublimowanym stylu. Za projekt sypialni z lekka eklektycznej odpowiada studio Pink Pug Design.

Projekt sypialni: nowoczesność z designerskim zacięciem

Zamierzeniem projektowym była aranżacja sypialni, która byłaby przestronna i funkcjonalna, a przy tym urzekała niecodzienną stylistyką. Wnętrze miało odzwierciedlać klimat stuletniej kamienicy, w której zlokalizowane jest mieszkanie, a jednocześnie łączyć w sobie elementy stylu nowoczesnego z designerskim zacięciem. Niekwestionowanym bohaterem projektu sypialni jest naturalna cegła na ścianie, która wydaje się wyznaczać styl całej aranżacji. Jednocześnie staje się ona idealnym tłem do wyeksponowania poszczególnych elementów wyposażenia i podkreślenia ich naturalnego uroku. Ceglana ściana świetnie komponuje się z prostym łóżkiem wykonanym z europalet. W duecie, oba te elementy, wydają się stanowić zestaw idealny. Całość strefy nocnej dopełniają dwa designerskie stoliki w kolorze nasyconej żółcieni. We wnętrzu udało się także wygospodarować miejsce na niewielką toaletkę, której rolę dumnie przyjęło stylizowane biurko. W prezentowanym projekcie sypialni warto zwrócić uwagę także na kwestię oświetlenia. Oprócz centralnego punktu, zdecydowano się także na doświetlenie strefy łóżka dwoma „lampkami" nocnymi... Może nie tak dosłownie, bowiem rolę oświetlenia łóżka przyjęły dwie wiszące lampy w lekko industrialnym stylu. Projektantki zdecydowały się na całkowite odsłonięcie okien celem maksymalnego doświetlenia wnętrza światłem naturalnym. Pomyślano także o wersji nocnej, czyli przysłonięciu okien roletą w mocnym kolorze. Całość, choć mocno ze sobą skontrastowana, stanowi aranżację niezwykle spójną i efektowną.

Kontakt z pracownią:

Pink Pug Design
Joanna Pytlewska-Bil
Danuta Dziubek
www.pinkpugdesign.com

Zobacz inne realizacje Pink Pug Design

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE