Projekt sypialni: jak stworzyć swojski klimat przestrzeni sypialnej

2014-07-25 17:56 Sonia Łukomska

Jak urządzić sypialnię, by królował w niej swojski, familiarny klimat vintage, sprzyjający odpoczynkowi, który jednocześnie nie będzie nadmiernie emanował PRL-owską estetyką i wzornictwem rodem z babcinych wyszywanek? Przedstawiamy projekt sypialni, która zarówno zaspokoi zamiłowanie do tradycji, jak i sprosta nowoczesnym zapędom każdego lokatora.

Przedstawiony projekt sypialni udowadnia, że nowoczesne, minimalistyczne elementy wyposażenia mogą iść w parze z meblami o bardziej tradycyjnym designie, tworząc harmonijną przestrzeń do snu. Niech żyje eklektyzm!

Projekt sypialni: przytulnie, a zarazem nowocześnie

Staroświeckie obicia wracają do łask, dlatego też w tej aranżacji stanowią one główny element wprowadzający poczucie ciepła i przytulności do pomieszczenia – staromodne krzesło i wzorzysta narzuta na łóżko nadają sypialni swojską, błogą atmosferę. Biało-beżowe ściany, sprawiające, że przestrzeń wydaje się większa, doskonale współgrają z drewnianymi meblami w naturalnym odcieniu. Drewno jest materiałem z duszą, który przywodzi na myśl ciepło i klimat starych wnętrz. Jasne dębowe meble o gładkich powierzchniach oraz łagodnie zaokrąglonych kształtach wprowadzają ład i harmonię, optycznie porządkując przestrzeń sypialni. Lekkość pomieszczenia podkreśla śródziemnomorski design szafek nocnych i oryginalnych dodatków, takich jak stara szkatułka po cygarach. Styl eklektyczny wprowadzony jest w tym projekcie sypialni przy pomocy pojedynczych elementów wyposażenia – wielkiej, białej szafy utrzymanej w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce oraz lampek nocnych, przypominających reflektory przemysłowe. Elementy te przełamują swojski styl reszty wystroju pomieszczenia i nadają sypialni charakteru i oryginalności.