Poddasze z antresolą: projekt sypialni na antresoli

2015-08-05 13:42 Anna Rychlewicz

Poddasze to wnętrze z ogromnym potencjałem. Antresola na poddaszu to już prawdziwa perełka architektury. Z kolei, projekt sypialni na antresoli to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie niestandardowe aranżacje i absolutną prywatność w kwestii urządzenia strefy nocnej. Prezentujemy genialny projekt sypialni na antresoli, która staje się punktem widokowym na... salon z kuchnią.

Poddasze jest niezwykle wdzięcznym miejscem na aranżację klimatycznych i pełnych charakteru wnętrz. Prawdziwymi szczęściarzami są Ci, którym wysokość poddasza umożliwia zaaranżowanie tam antresoli. Antresola z kolei okazuje się wymarzonym miejscem na projekt sypialni. Aranżacja sypialni na antresoli daje nam pewność, że będzie to wnętrze klimatyczne, ale przede wszystkim niezwykle prywatne i intymne. Za świetny projekt sypialni na antresoli odpowiada załoga Superpozycja Architekci.

Poddasze z antresolą: aranżacja sypialni na najwyższym poziomie

Poddasze, samo w sobie, ma ogromny potencjał i wystarczy odrobina fantazji, żeby zaaranżować tam wnętrze przepełnione wyjątkowym klimatem i charakterem. W przypadku prezentowanego projektu, niestandardowa wysokość poddasza pozwoliła architektom na zbudowanie antresoli. W wysokim wnętrzu, na opartej o belki antresoli zbudowaną dużą i funkcjonalną sypialnię. Zlokalizowanie jej na antresoli zapewnia właścicielom maksimum prywatności, jednocześnie „otwierając" wnętrze na pozostałą aranżację poddasza. Antresolę zamyka przeszklona ściana, która wycisza sypialnię, a jednocześnie pozwala cieszyć się widokiem salonu z perspektywy więźby dachowej. Stąd najlepiej widać, w jaki sposób nieregularny układ ścian i podpór zdeterminował ustawienie mebli. Jeden ze słupów trzeba było wręcz wbudować w wyspę kuchenną. Na antresolę prowadzą metalowe schody o spiralnej konstrukcji, które zostały wykonane według projektu architektów.

Projekt sypialni na antresoli

W honorowym miejscu na antresoli zlokalizowano duże łóżko, za którym mieści się odgrodzona niewielką ścianką garderoba. Aranżację strefy nocnej dopełniają dwie wiszące na długich kablach lampy, które nadają wnętrzu oryginalnego charakteru. Drewniane belki konstrukcyjne to oczywisty element podkreślający wyjątkowy klimat sypialni na poddaszu. W kwestii wyposażenia wnętrza zdecydowano się postawić na widoczny minimalizm, na tle którego wyróżnia się jednak przepiękny tapicerowany fotel.

Kontakt z pracownią:

Superpozycja architekci
ul. Złota 33/9
40-103 Katowice
www.superpozycja.com

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021