Zdrowy i spokojny sen zagwarantują nam wygodne materace do spania i poduszki. Muszą one spełniać kilka warunków. Materace mają idealnie dopasować się do kształtu ciała, zapewniać podparcie ciała tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne, nie wywierać nacisku na punkty  kontaktowe na ciele, oddychać i pochłaniać wilgoć, a także chronić przed roztoczami.

Materac do łóżka w wersji ekologicznej

Materace i poduszki ekologiczne wypełnione łuską gryki spełniają wszystkie wymagania. Ich wkłady są stuprocentowo naturalne. Łuska gryczana, która je wypełnia, jest niezwykle elastyczna. Dzięki temu zarówno materac jak i poduszka każdorazowo dopasowują się do kształtu ciała i  nie zapadają się pod jego ciężarem. Łuski gryki dają silne i stabilne oparcie kręgosłupowi i głowie, co zmniejsza napięcie mięśniowe. Łagodzą bóle, a przede wszystkim zapobiegają powstawaniu wad i schorzeń kręgosłupa. Są idealne dla osób z problemami stawowo-kostnymi oraz dla tych, którzy mają ograniczony zakres ruchu.

Śpiący na materacu gryczanym nie narażają ciała na tzw. ucisk punktowy, dzięki czemu wspomagają leczenie miażdżycy, żylaków i innych chorób układu krążenia. Z powodzeniem takie wypełnienie można polecić alergikom, gdyż łuski gryki skutecznie chronią przed Nie do przecenienia jest fakt, że łuska gryczana nie wchłania wilgoci. Dzięki tej właściwości materac do spania i poduszka zawsze pozostają suche.