Mała sypialnia w kawalerce? To możliwe. Zobacz aranżację nowoczesnej sypialni

2024-04-24 15:21

Mała sypialnia w kawalerce jest wydzielona niepełną ścianka działową. Kolory sypialni, szczególnie żółty, ożywiły wnętrze kawalerki, a aranżacja małej sypialni zapewniła intymność. Kawalerkę zaprojektowano w taki sposób, aby uzyskać otwartą przestrzeń i nadać jej nowoczesności.

Sypialnia w kawalerce znajduje się w mieszkaniu w starej kamienicy, dlatego konieczny był remont. Właściciele zburzyli wszystkie ściany i całkowicie przeprojektowali wnętrze kawalerki, poświęcając dużo uwagi układowi: miało być wygodnie, ale równocześnie przestronnie. Ostatecznie zdecydowali się na połączenie strefy dziennej z kuchnią i półotwartą sypialnią. Udało się wydzielić miejsce odpoczynku: powstała nowoczesna mała sypialnia w kawalerce.

Mała sypialnia w kawalerce zapewnia intymność

Sypialnię od reszty mieszkania oddziela ścianka działowa. Stwarza ona klimat intymności, ale nie odcina dostępu powietrza ani światła dziennego. Mając na uwadze, że małe mieszkanie potrzebuje wielu schowków, między sypialnią a przedpokojem ukryto pojemną dwustronną szafę wnękową, a na lewo od łóżka znajduje się spora szafa ukryta w ścianie. Dzięki takiej aranżacji sypialni udało się ograniczyć ilość wolno stojących mebli, co pomogło stworzyć wrażenie przestrzenności.

Sypialnia w kawalerce: energetyczne kolory sypialni

Mała sypialnia w kawalerce jest kolorowa. Żółta farba na ścianie sypialni, odstępstwo od szaro-białej kolorystyki obowiązującej w mieszkaniu, podkreśla odrębność tego wnętrza. Za ścianką działową pomiędzy małą sypialnią a salonem mieści się duże, dostępne z obu stron łóżko. Dobrze dobrane kolory sypialni: żółte i pomarańczowe poduszki oraz narzuty na łóżko nadały pomieszczeniu cieplejszy charakter. Oryginalny parkiet okazał się zbyt zniszczony, dlatego zastąpiły go grafitowe płytki. Ciemnoszara podłoga, jednolita w całym mieszkaniu, wyraźnie kontrastuje z ciepłymi kolorami w sypialni.