Mała sypialnia: inspiracje. 15 pomysłów na piękną aranżację

2024-01-25 15:19

Nawet najmniejsze pomieszczenie da się zaaranżować na sypialnię. Może będzie nieco ciasno, ale wciąż może być przytulnie, a mała sypialnia będzie sprzyjać odpoczynkowi. Nie wiesz, jak urządzić małą sypialnię w bloku? Marzy ci się mała sypialnia? Inspiracje i pomysły na ciekawą aranżację są w naszej galerii!

Spis treści

  1. Jak urządzić małą sypialnię?
  2. Mała sypialnia. Inspiracje. Jakie meble do małej sypialni?
  3. Jaki kolor ścian do małej sypialni? 
  4. Aranżacja małej sypialni. Jak ją optycznie powiększyć?
  5. Mała sypialnia. Inspiracje i zdjęcia

Jak urządzić małą sypialnię?

Mała sypialnia ma zalety, ale tylko wtedy, jeśli urządzisz ją pomysłowo i funkcjonalnie. W małej sypialni wszystko jest pod ręką: rozkładany stolik kawowy, błyszczące meble, ukryte schowki, a nawet podest to pomysły, które możesz wykorzystać.

Kilka aranżacyjnych trików i szybko przyzwyczaisz się do małej sypialni, a nawet zdołasz ją polubić. W małej sypialni nie bój się eksperymentować i zaskakiwać. Oto kilka sztuczek aranżacyjnych, które pomogą ci optycznie powiększyć zbyt ciasną i małą sypialnię. 

Mała sypialnia. Inspiracje. Jakie meble do małej sypialni?

Meble do małej sypialni powinny być lekkiej konstrukcji, mieć opływowe kształty, bez odważnych zdobień i wyrazistych wzorów, i oczywiście w jasnej kolorystyce.

W małej sypialni pożądana jest mobilność, dlatego też na uwagę zasługują wszelkie meble wysuwane i wsuwane, składane i rozkładane. Pomysłowe szafki wokół łóżka zaoszczędzą przestrzeń.

Przestrzeń do spania powinna być charakterystycznie oddzielona, tak by optycznie nie zginęła w małym sypialnianym pomieszczeniu. Prosta propozycja na wydzielonej przestrzeni to wkomponowanie podestu do małej sypialni lub wydzielanie sypialni z części większego wnętrza np. za pomocą drzwi przesuwnych albo niskiego regału. 

Modny zagłówek jest również idealnym pomysłem do małej sypialni. To wyrazisty element dekoracyjny, który przyciąga wzrok i zdobi ściany sypialni.

Jaki kolor ścian do małej sypialni? 

Kolor ścian w małej sypialni tak jak w każdym małym pomieszczeniu powinien być jasny. Ale to nie jedyna koncepcja. Na ścianach w sypialni możemy stosować pasy od sufitu do podłogi lub wysokie szafki.

Innym sposobem jest wzorzysta tapeta w sypialni, która da efekt przestronności, a nawet sprawi, że mała sypialnia będzie wydawała się wyższa.

Aranżacja małej sypialni. Jak ją optycznie powiększyć?

Narzędziem przy tworzeniu złudzenia optycznego powiększającego wnętrze małej sypialni zawsze jest światło naturalne i sztuczne. Niestety to trik wciąż przez nas niedoceniany.

Duże okno z białą ramą czyni cuda w małej sypialni, a lampa stojąca, bądź wisząca oświetli to co najistotniejsze w aranżacyjnych pomysłach. W połączeniu z jasnymi barwami światło sprawdza się świetnie. Powiększa, rozjaśnia jeszcze bardziej, a nawet oszukuje oczy niczym lustro.

Nie można zapominać również o lustrze! Ono jest w stanie sprawić cuda i nawet najmniejszej przestrzeni dodać głębi!

Mała sypialnia. Inspiracje i zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Lampki nocne: jak dobrze dobrać lampy do sypialni? Porady i galeria zdjęć

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny