Ładna aranżacja: sypialnia z fototapetą. Wenecka maska na ścianie...

2014-11-13 9:29 Karolina Klepacka

Aranżacja sypialni utrzymana jest w szarej tonacji i nawiązuje do stylu glamour. Szyku nadają dekoracyjne ściany w sypialni, które zdobi tapeta i oryginalna fototapeta (wenecka maska). Prezentowane wnętrze było urządzane jako pokój dla nastolatki. Zainsirujcie się świetną aranżacją, w której wszystkie elementy tworzą spójny wystrój.

Do aranżacji sypialni prezentowanej w galerii zdjęć wybrano stonowane kolory: szary, czarny, biały. Główną ozdobą wnętrza są tapety i fototapeta utrzymane w podobnej, szarej tonacji. Wystrój sypialni i wzór tapet zdobiących ściany nawiązuje do stylu glamour. Ta sypialnia była urządzana jako pokój dla nastolatki. Autorem projektu wnętrza jest architekt Artut Ślachciak, Art Project, www.artprojectstudio.pl.

Sypialnia: aranżacja w stylu glamour

O tym, że tak poważnie urządzony pokój (sypialnia) należy do nastolatki, świadczą głównie siedzące na półkach ulubione pluszaki. Właścicielka pokoju definitywnie porzuciła pastelowe barwy na rzecz tajemniczej, eleganckiej czerni połączonej w wyrazisty duet z bielą. Dzięki temu aranżacja sypialni nabrała szyku i elegancji.

Sprawdź też: galeria - sypialnie zdjęcia >>>

Do tego zestawienia kolorów w aranżacji sypialni projektant dodał ciepły odcień drewna orzechowego, który spaja go z ręszta wnętrz domu. Właścicielka sypialni sama wybierała pokaznych rozmiarów krzesło w stylu glamour oraz obite białą ekoskóra łóżko (koniecznie duże). Nad łózkiem w sypialni projektant stworzył podświetlaną wnęke-półkę. Pozostałe wyposażenie sypialni – biurko z czarnym blatem, regał na książki i meble do garderoby, wykonała na zamówienie firma Cortes. Aranżację sypialni w sylu glamour uzupełniają biało-czarne wzory: dywan i poduszki w romby oraz zasłona w pasy, osłaniająca duże, balkonowe okno.

Ściany w sypialni: dekoracyjna fototapeta

Głównym bohaterem aranżacji sypialni są dekoracyjne ściany. Uwagę przykuwa czarna fototapeta ze złotą maską wenecką. Pomysł na upamiętnienie wycieczki do Włoch tak odważnym zdjęciem wydawał się poczotkow podczas urzadzania sypialni dość ryzykowny, ale efekt zgrał się ze stylem aranżacji sypialni i bardzo przypadł do gustu właścicielce pokoju. Tapety, podobnie jak fototapeta zdobiąca jedną ścianę, pochodzą ze sklepu udekorujdom.pl. Sypialnia ma też wydzieloną garderobę.

Aranżacja sypialni: forma i kolor w meblach na wymiar

Aranżacja sypialni jest dość odważna, ale spójna. Wszystkie elementy wystroju wnętrza są przemyślane i doskonalne do siebie pasują. Zamówienie mebli na wymiar umożliwia dokładne dopasowanie ich do wymiarów ścian i lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Pozwala także zgrać meble z aranżacją wnętrza przez odpowiedni wybór materiałów i barw. Prezentowana sypialnia ma bardzo konsekwentnie dobraną kolorystykę i trzymano się jej również przy meblowaniu pokoju. Zabudowa kącika do pracy łączy biel, czerń i orzech amerykański, przez co spaja się z wystrojem sypialni i dyskretnie go podkreśla.

Galerie: sypialnie zdjęcia i inspiracje na wystrój wnętrz

Zobacz także pomysły i aranżacje sypialni. Zdjęcia wnętrz z prawdziwych mieszkań i podpowiedzi projektantów jak urządzić sypialnię. Sypialnie zdjęcia: wybierz styl, kolor, rozwiązania, które sprawdzą się w twoim mieszkaniu.